Noclegi Łeba

Łeba to nadmorska wypoczynkowa miejscowość, która zaliczana jest do jednych z większych i bardziej znanych. Posiada szerokie plaże i wspaniały mikroklimat. W pobliżu znajduje się Słowiński Park Narodowy, gdzie można zobaczyć słynne ruchome wydmy. Łeba jest cudownym miejscem dla amatorów sportów, a przede wszystkim windsurfingu i jazdy konnej, a szlaki rowerowe i piesze sprzyjają organizowaniu wycieczek i spacerów.

Zwiedzanie Łeby warto rozpocząć od rybackiego kościoła z 1683 roku. We wnętrzu kościoła znajduje się obraz Maxa Bechsteina przedstawiający Matkę Boską pod kulą ziemską. Następnie można przespacerować się główną ulicą miasta – ul. Kościuszki. Zobaczymy tu domy z końca XIX wieku. Charakterystyczne niskie, ceglane budynki z długimi, spadzistymi dachami przypominające typowe kaszubskie domy rybackie. Z ulicy Kościuszki dojeżdżamy do mostu na kanale Chełst. Z mostu można podziwiać malowniczą panoramę na kutry i część portu. Gdy udamy się na brzeg morza znajdziemy tam kamienne mola sięgające w morze. Plażą możemy udać się do widocznego wśród drzew „Zameczku”, który został wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. Obecnie jest to jedyny zachowany w województwie Pomorskim Dom Zdrojowy, a jednocześnie najlepszy z łebskich hoteli. Stamtąd przez leśny park dojdziemy do ul. Nadmorskiej, która biegnie równolegle do brzegu morza. Po jej obu stronach stoją ogródki i pensjonaty wczasowe. Warto również odwiedzić Wydmę Mampego. Najwyższa wydma, z której podziwiać można widok na część miasta i jezioro Sarbsk.

Godne uwagi są:

 • Ruiny kościoła św. Mikołaja opiekuna rybaków i żeglarzy z XIV wieku. Jest to najstarszy zabytek miasta. W pobliżu kościoła znajduje się „stara Łeba” – pierwotna osada.
 • Port jachtowy – Marina Łeba. Może przyjąć ponad 120 jednostek różnych klas.
 • Cmentarz ewangelicki na którym znajduje się obelisk upamiętniający cmentarz gminy ewangelickiej, żyjącej w Łebie od 1945r.
 • Ogród ornitologiczny – można w nim zobaczyć ponad 100 gatunków ptaków.
 • Krzyż nawigacyjny z 2001 r. poświęcony pamięci marynarzy, żeglarzy i rybaków i tym którzy nie powrócili z morza.
 • Najstarszy dom w Łebie przy ulicy Kościuszki

W okolicy Łeby znajdują się takie atrakcje jak:

 • Miasteczko Western City – położone około 500m przed wjazdem do Łeby. Zajmuje się organizacją imprez kowbojskich o charakterze westernowym.
 • Latarnia Stilo, spełniająca funkcję turystyczną, oczywiście oprócz zadań praktycznych.
 • Latarnia Czołpino położona na terenie Słowińskiego parku narodowego między jeziorem Grodno i Łebsko. Z wieży można podziwiać panoramę wydm i całej okolicy.
 • Muzeum Wsi słowińskiej w Kluczkach. W muzeum została odtworzona zabudowa Kluk od końca XVII wieku po kata międzywojenne.
 • Wieża widokowa Rowokół. Góra wznosząca się nad okolica, na szczycie której jest wieża widokowa udostępniona turystom, z której jest cudowny widok na okolice Słowińskiego parku Narodowego.
 • Muzeum przyrodnicze w Smołdzinie.
ZOBACZ OBIEKT Willa HELENA

Willa HELENA

50 - 100 PLN

Willa HELENA to nowy obiekt w spokojnej dzielnicy zabytkowych domków rybackich, blisko centrum i plaży.

pomorskie / lęborski / Łeba

ZOBACZ OBIEKT U ZUZI-KWATERY PRYWATNE

U ZUZI-KWATERY PRYWATNE

25 - 50 PLN

do dyspozycji gosci pokoje 2,3,4,os ,apartament(pokoj dzienny ,sypialnia ,aneks kuchenny,lazienka ) pkoj2-3 osobowy z lazienka i w pelni wyposazona kuchnia.

pomorskie / lęborski / Łeba

ZOBACZ OBIEKT Łeba pokoje gościnne

Łeba pokoje gościnne

20 - 30 PLN

Stanowimy ofertę tanich pokoi gościnnych w miejscowości Łeba dostępnych prawie cały rok.

pomorskie / lęborski / Łeba

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat EMILIA

Pensjonat EMILIA

30 - 45 PLN

Szanowni Państwo! EMILIA położona jest w nowej dzielnicy willowej Łeby, przy dojazdowej, krótkiej uliczce, z dala od ruchu przelotowego pojazdów.

pomorskie / lęborski / Łeba

ZOBACZ OBIEKT DOMKI LETNISKOWE

DOMKI LETNISKOWE

30 - 40 PLN

Łeba-Nowęcin domki letniskowe 4 osobowe do wynajęcia;są to domki parterowe,drewniane,z aneksami kuchennymi i łazienkami.

pomorskie / lęborski / Łeba

ZOBACZ OBIEKT Łeba pokoje gościnne U Oleńki

Łeba pokoje gościnne U Oleńki

25 - 45 PLN

Pokoje Gościnne "U Oleńki" w miejscowości Łeba to dom wypoczynkowy wolnostojący z pokojami 2, 3 i 4 osobowymi z łazienkami w wysokim standardzie.

pomorskie / lęborski / Łeba

ZOBACZ OBIEKT Dom Wypoczynkowy Willa JAR

Dom Wypoczynkowy Willa JAR

25 - 60 PLN

Pokoje 1,2,3,3/4 os z łazienkami i TV, parawan i koc plażowy, 2 pokoje z własnym aneksem kuchennym, do dyspozycji gości aneks kuchenny, ogródek z altaną i grillem murowanym, plac zabaw, parking, teren ogrodzony.

pomorskie / lęborski / Łeba

ZOBACZ OBIEKT Stara Jabłoń - dom rybacki

Stara Jabłoń - dom rybacki

30 - 60 PLN

Nasz dom znajduje się w zabytkowej dzielnicy Łeby przy głównym trakcie spacerowym W sąsiedztwie znajdują się rodzinne sklepiki i stołówki z domowymi posiłkami.

pomorskie / lęborski / Łeba