Noclegi Łagów

Łagów Lubuski to wieś położona w województwie lubuskim, na Pojezierzu Łagowskim. Dawniej znajdował się tutaj średniowieczny polski gród obronny, który później przeszedł w ręce brandenburskie i pruskie. Dopiero po roku 1945 Łagów znów należał do Polski.

Łagów Lubski to niewielkie miasteczko, które szczególnie w sezonie letnim przeistacza się w miejscowość turystyczno-wypoczynkową. Jest tu bardzo dobrze rozwinięta baza turystyczna: wiele obiektów noclegowych, bary, kawiarnie oraz restauracje.

Miejscowość rozciąga się wzdłuż uroczej uliczki, która wije się między dwoma jeziorami Łagowskim i Trześniowskim. Natomiast otaczający krajobraz jest niezwykle urozmaicony i piękny. Można tu podziwiać wzgórza morenowe, rozległe wody jezior i piękne lasy bukowe. Poza tym Łagów zachował dawny średniowieczny charakter, dzięki czemu można podziwiać gotycki Zamek Joannitów, a także zabytkową zabudowę miasteczka ciągnącą się wzdłuż ulic.

W latach 1350-1812 Łagów był pod władaniem zakonu joannitów, którzy w XIV wieku wznieśli ten piękny zamek będący ich późniejszą siedzibą. Wnętrze jest niezwykle urocze, a obecnie znajduje się tu hotel wraz z kawiarnią. Do zamku przylega wieża mająca 35 metrów wysokości i z której roztaczają się przepiękne widoki na okolicę.

Warto również wspiąć się na Sokolą Górę, gdzie znajduje się stare grodzisko z XI wieku. Ścieżka tu prowadząca jest porośnięta drzewami i krzewami.

Miłośnicy żeglowania i pływania mają możliwość wypożyczenia kajaków czy łódek. To wspaniały środek transportu, który pozwoli na zwiedzenie okolicy, a wody jeziora są bardzo czyste, dlatego też w wielu miejscach widać dno.

Poza tym jedną z atrakcji Łagowa jest organizowane tam Lubuskie Lato Filmowe, które jest najstarszym festiwalem filmu polskiego.

ZOBACZ OBIEKT Leśny zaułek - domki w Łagowie

Leśny zaułek - domki w Łagowie

250 - 250 PLN

Domki nad jeziorem w Łagowie.

lubuskie / świebodziński / Łagów

ZOBACZ OBIEKT Kompleksowy Domek Letniskowy 50 m kw Taras Jezioro Las ŁAGÓW LUBUSKI

Kompleksowy Domek Letniskowy 50 m kw Taras Jezioro Las ŁAGÓW LUBUSKI

45 - 75 PLN

Domek wakacyjny 50 m + taras na dużej zielonej powierzchni 8 arów CAŁOŚĆ tylko dla Ciebie i Twoich znajomych.

lubuskie / świebodziński / Łagów