Noclegi Lądek-Zdrój

Lądek Zdrój – miasto, którego lokalizacja mieści się w woj. dolnośląskim na ziemi kłodzkiej między Górami Złotymi a Krowiarkami w dolinie rzeki Białej Lądeckiej. Miasto uważane jest za jedno z najstarszych uzdrowisk znajdujących się w Polsce a nawet w Europie. Występują tu wody termalne zawierające związki radoczynne (zawierające radon) cieplice siarczkowe oraz fluorkowe. Dlatego też w Lądku Zdroju leczy się wiele schorzeń, tj: choroby reumatyczne, choroby narządów ruchu, choroby układu nerwowego, choroby układu krążenia, choroby układu trawiennego, choroby układu moczowego, choroby zawodowe, choroby skóry oraz choroby przemiany materii. Miasto posiada kilkuset letnie tradycje lecznicze, które znane już były pod koniec XV wieku. Pierwszy i zarazem najstarszy zakład leczniczy przetrwał po dziś dzień. Został wybudowany w 1498 roku i przyjmuje kuracjuszy cały czas.

Poza tym w Lądku Zdroju miłośnicy wędkarstwa mają możliwość połowu ryb w tamtejszej rzece. Głównie łowi się tu różnego rodzaju pstrągi. Amatorzy spacerów i zwolennicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji piękne szlaki turystyczne biegnące pośród niesamowitej przyrody.

W Lądku Zdroju warto zobaczyć:

 • Most św. Jana – to najstarszy zabytek tego miasta pochodzący z 1565 roku, który zachował się w dobrym stanie. Most ten znajduje się na rzece Białej Lądeckiej, a jego nazwa pochodzi od znajdującej się tam barokowej rzeźby patrona mostów, a także od powodzi św. Jana Nepomucena z 1710 roku.
 • Górę Trzech Krzyży (766 m.) – jest to piękny szczyt, z wierzchołka którego można podziwiać panoramę miasta, a także Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie oraz Krowiarki.
 • Renesansowy Rynek – uznawany jako najpiękniejszy rynek na Śląsku. Znajduje się tu piękny Ratusz pochodzący z XIX wieku. Po dziś dzień w Ratuszu mieści się siedziba władz miejskich.
 • Kamienice – są to zabytkowe budowle pochodzące z okresu renesansu i baroku. Szczególnie warto zobaczyć kamienicę nr 1, w której w latach 1693-1742 mieszkał Michał Klahr. Był to jeden z najsłynniejszych rzeźbiarzy na Ziemi Kłodzkiej, który jest autorem rzeźb nad portalem domu przedstawiająca Matkę Boską Śnieżną i wiele innych.
 • Pręgierz pochodzący z XVI wieku, który znajduje się nieopodal Ratusza. Jest to kamienny pomnik średniowiecznego prawa.
 • Figurę św. Trójcy – wykonaną przez Michała Klahra w 1741 r. Jej fundatorem był Jan Antoni Reichel, radca prawny oraz notariusz cesarski zamieszkały w Lądku Zdroju.
 • Ruiny zamku Karpień – dawniej miejsce to służyło jako strażnica graniczna aż do XIII wieku. Następnie od 1440 roku strażnicę kupił wódz husycki, w którym mieli schronienie rabusie. Okoliczni mieszkańcy w 1443 postanowili spalić zamek, który od XVIII wieku systematycznie został rozbierany.
 • Jaskinię Rodochowską – dojdziemy do niej idąc niebieskim szlakiem. Aby móc zwiedzić jaskinię koniecznie weź ze sobą latarkę.
 • Barokowy kościół parafialny pochodzący z XVI wieku.
 • Zakład Przyrodoleczniczy „Wojciech” - jest to niesamowity budynek kąpielowy, który w XVIII wieku został przebudowany na styl luksusowej łaźni tureckiej. Poza tym znajduje się tu wyłożony marmurem basen, a także pijalnia wód mineralnych.
 • Muzeum Czasu i Niezwykłości, gdzie znajdują się osobliwe eksponaty o tematyce tych okolic oraz całych Sudetów.
ZOBACZ OBIEKT Villa Veronika

Villa Veronika

80 - 190 PLN

Villa Veronika polozona w uzdrowiskowej czesci Ladka Zdroju.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Hotel Zdrój Wojciech

Hotel Zdrój Wojciech

145 - 270 PLN

Hotel „Zdrój Wojciech”

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Hostel Urszula

Hostel Urszula

50 - 60 PLN

Hostel „Urszula” to atrakcyjnie położony obiekt umożliwiający spokojny wypoczynek w otoczeniu malowniczego lądeckiego Parku Zdrojowego.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Dom Wczasowy Wanda

Dom Wczasowy Wanda

25 - 70 PLN

Dom Wypoczynkowy “Wanda” zlokalizowany jest w malowniczej części zdrojowej miasta z dala od zgiełku i szlaków komunikacyjnych. Wanda to stylowy, 2 piętrowy budynek, położony w bezpośrednim sąsiedztwie parku, tras spacerowych i rowerowych.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Dom Wczasowy Rybniczanka

Dom Wczasowy Rybniczanka

15 - 60 PLN

Atutem naszego Ośrodka jest malownicze usytuowanie w części zdrojowej miasta z dala od zgiełku i szlaków komunikacyjnych. Naszym celem jest zapewnienie Państwu optymalnych warunków rehabilitacji i wypoczynku.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Ośrodek Wypoczynkowo-Sanatoryjny TROJAN

Ośrodek Wypoczynkowo-Sanatoryjny TROJAN

35 - 60 PLN

Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy “TROJAN” gdzie u podnóża Góry Trojak poznasz czym jest cudowny spokój i piękno górskiej przyrody. Proponujemy pobyty indywidualne, wczasy lecznicze z kompletem zabiegów sanatoryjnych.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Hotel *** Mir-Jan

Hotel *** Mir-Jan

80 - 170 PLN

Hotel *** “Mir-Jan” znajduje się na skraju części zdrojowej Lądka. Nad brzegiem rzeki Biała Lądecka. Otaczają go leśne górskie trasy spacerowe, piękne drzewostany i skałki widokowe.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Rezydencja Grawert

Rezydencja Grawert

219 - 330 PLN

Rezydencja Grawert zlokalizowana jest w samym centrum uzdrowiska Lądek Zdrój w bajecznie odrestaurowanym parku. Obiekt otaczają Góry Złote i górskie rzeki. Od Zakładu Przyrodoleczniczego Wojciech i krytej pływalni dzieli nas tylko 100m.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Apartament-Mieszkanie Gościnne-Lądek Zdrój

Apartament-Mieszkanie Gościnne-Lądek Zdrój

35 - 60 PLN

Trzypokojowy Apartament- Mieszkanie Gościnne w centrum uzdrowiska Lądek Zdrój.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Chatka na Czarnym Urwisku

Chatka na Czarnym Urwisku

40 - 80 PLN

Chatka położona jest w Górach Złotych, w północnej części Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, w malowniczej wsi Lutynia oddalonej zaledwie o 3 km od Parku Zdrojowego w Lądku Zdroju.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Willa Sielanka

Willa Sielanka

Oferujemy Państwu obiekt położony w spokojnej i niezwykle malowniczej części Lądka Zdroju.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT UZDROWISKO LĄDEK ZDRÓJ

UZDROWISKO LĄDEK ZDRÓJ

40 - 60 PLN

Lądek Zdrój - jest jednym z najstarszych dolnośląskich uzdrowisk.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Apartament Zdrojowy

Apartament Zdrojowy

40 - 80 PLN

Apartament Zdrojowy Zapraszamy Państwa do apartamentu w centrum lądeckiego parku zdrojowego.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Hotel Arabeska

Hotel Arabeska

63 - 120 PLN

"Arabeska" to stylowy, pięknie odrestaurowany hotel, który oferuje Państwu polską gościnność połączoną z luksusowymi warunkami.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Księżycowa Dolina

Księżycowa Dolina

50 - 490 PLN

Księżycowa Dolina położona jest w zaciszu Gór Złotych w Wojtówce, której historia sięga XIV w.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Apartament w uzdrowisku

Apartament w uzdrowisku

50 - 60 PLN

APARTAMENT W UZDROWISKU 2-4 miejsc noclegowych, pow.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Willa Marianna

Willa Marianna

40 - 50 PLN

Willa Marianna to pensjonat położony w uzdrowiskowej części Lądka Zdroju, około 15 minut od centrum.

dolnośląskie / kłodzki / Lądek-Zdrój