Noclegi Krzeszna

Krzeszna - istota ziemi kaszubskiej zaklęta w jednej miejscowości

Kaszuby to niezwykle interesujący region naszego kraju. Może się on poszczycić nie tylko wyjątkowymi walorami przyrodniczymi, których napotkać nie można nigdzie indziej. Są to również tereny posiadające charakterystyczne korzenie kulturowe, a także niezwykłą historię. To wszystko składa się na niepowtarzalną atmosferę tego zakątka Polski, który teraz coraz chętniej odwiedzają turyści nie tylko z innych części kraju, ale również z zagranicy.

Jedną z takich chętnie odwiedzanych przez turystów miejscowości kaszubskich jest Krzeszna. Wieś ta leży w powiecie kartuskim, w gminie Stężyca. Przede wszystkim wyjątkowe położenie miejscowości stało się przyczynkiem do prężnie rozwijającej się tutaj od lat gałęzi turystycznej. Miejscowi przedsiębiorcy natomiast szybko zdali sobie sprawę z tego jak wykorzystać te sprzyjające wypoczynkowi warunki, które znajdują się w tak bliskim ich otoczeniu. W Krzesznie mieści się obecnie wiele ośrodków wypoczynkowych, czekających na wypożyczenie domów letniskowych oraz niezwykle popularnych gospodarstw agroturystycznych. Również baza gastronomiczna we wsi została w ostatnim czasie bardzo szeroko rozbudowana. Wszystko to po to, aby jak najskuteczniej zachęcić potencjalnych gości do przyjazdu w to niezwykle urokliwe miejsce.

Największą jednak zaletą Krzesznej jest otaczająca miejscowość natura, do tej pory tylko w niewielkim stopniu zmieniona przez działalność człowieka. Krzeszna stanowi zarówno ośrodek letniskowy, jak i miejscowość sprzyjającą uprawianiu sportów zimowych. Możliwość taka istnieje ze względu na niedaleką odległość od Wzgórz Szymbarskich, na których zimą zorganizowane zostają stoki narciarskie. Jest to miejsce oblegane przede wszystkim przez turystów z północy Polski, którzy nie mogą pozwolić sobie na dłuższy wypad narciarski w polskie lub zagraniczne góry. Ze wspomnianych już Wzgórz Szymbarskich podziwiać można pobliskie jeziora. Są to: Jezioro Ostrzyckie, oraz Jezioro Potulskie, stanowią one część wodnego szlaku zwanego "Kółko Raduńskie".

Tak piękne okolice sprzyjają wycieczkom pieszym, rowerowym, czy też konnym. Jednym z najpopularniejszych szlaków przebiegających przez przepiękne tereny kaszubskie, jest właśnie Szlak Kaszubski. Przebiega on również przez Krzeszną.

ZOBACZ OBIEKT Wczasy - apartamenty - Kraniec Świata zaprasza nad jeziora!

Wczasy - apartamenty - Kraniec Świata zaprasza nad jeziora!

25 - 40 PLN

Jeśli pragniesz rzeczywiście wypocząć to trafiłeś (aś) we właściwe miejsce! Kraniec Świata EKOTUR to miejsce jakby nie z tej Ziemi, położone pośród jezior i lasów, ...

pomorskie / kartuski / Krzeszna

ZOBACZ OBIEKT Dom na Kaszubach

Dom na Kaszubach

35 - 40 PLN

KASZUBY to piękne i malownicze okoliceuroszajne lasy jeziora.

pomorskie / kartuski / Krzeszna

ZOBACZ OBIEKT OW Rusałka

OW Rusałka

25 - 40 PLN

Ośrodek Rusałka w Krzesznej koło Wieżycy położony jest w samym sercu Kaszub w centrum Kaszubskiego Parku Krajobrazowego na styku jezior Ostrzyckiego i Potulskiego.

pomorskie / kartuski / Krzeszna