Noclegi Krościenko

Krościenko nad Dunajcem jest niewielką miejscowością położoną w województwie małopolskim w Pieninach nad Dunajcem. Zwiedzanie tutaj warto zacząć od Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego, w którym znajdują się bogate zbiory związane z historią tego parku. Poza tym jest tutaj zabytkowy kościół z XIV wieku mający po przebudowie barokowy styl. Dużą atrakcją Krościenka jest spływ Dunajcem, który dostarczy z pewnością dużych emocji. W pobliżu miejscowości można skorzystać z wielu ciekawych szlaków turystycznych. W Krościenku warto odwiedzić dwór rodziny Dziewolskich, którzy byli ostatnimi właścicielami miasteczka.

Pieniński Pas Skałkowy jest bardzo ciekawym miejscem ze względu na swoją długość, która liczy sobie około 800 km oraz szerokość która miejscami dochodzi do 20 km. Pieniny są jednymi z mniejszych pasm górskich gdyż największy szczyt czyli Wysoka liczy sobie 1050 metrów nad poziomem morza. Na północno zachodnim zboczu utworzono rezerwat przyrody Wysokie Skałki w celu ochrony unikalnego lasu świerkowego. Mimo iż góra nie należy do najwyższych to od strony wschodniej i południowo wschodniej są strome zbocza, niestety obecnie tędy nie można się wspinać gdyż szlak został zamknięty. Będąc na samym szczycie możemy oglądać wspaniałe widoki na Tatry, Babią Górę i wiele innych szczytów.

Dobrze zorganizowana infrastruktura turystyczna sprawia że jest to region bardzo atrakcyjny i przyjeżdża tutaj wielu turystów oraz kuracjuszy gdyż jest to region bardzo bogaty w różnego rodzaju wody mineralne i samo Krościenko jest ośrodkiem uzdrowiskowym. W Pieninach znajdują się trzy schroniska turystyczne w których każdy może uzupełnić zapasy oraz zregenerować siły korzystając z cnoclegu.

Najbardziej popularnym szczytem tego pasma górskiego są Trzy Korony ze względu na swoje walory widokowe - na jednej z turni Okrąglicy znajduje się platforma widokowa z której rozpościera się wspaniały widok. Większą część Pienin znajduje się w obrębie Pienińskiego Parku Narodowego z racji unikatowej przyrody na tych terenach np: bylica piołun, chaber pieniński, chryzantema Zawadzkiego, jałowiec sabiński, tawuła średnia, śnieżyczka przebiśnieg, pierwiosnek lekarski, pierwiosnek wyniosły, lepiężniki, żywiec gruczołowaty, miesiącznica, dwulistnik muszy, storczyk szerokolistny, storczyk bzowy, storczyk męski, ostrożeń głowacz, ciemiężyca zielona, sesleria skalna, smagliczka skalna, kostrzewa blada, cienistka Roberta i wiele innych. Ze zwierząt można spotkać: bociana czarnego, nadobnicę alpejską, mysz małooką, nagórnika, pomurnika, kopciuszka, puchacza, borsuka, dzika, jelenia, rysia, żbika, kunę leśną, sarnę.

ZOBACZ OBIEKT STAJKOWA

STAJKOWA

40 - 50 PLN

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty: - Komfortowe pokoje: Do dyspozycji gości oddajemy pokoje 2, 3- osobowe z łazienkami (ręczniki, mydło).

podkarpackie / bieszczadzki / Krościenko

ZOBACZ OBIEKT Chatka Pieniny

Chatka Pieniny

120 - 200 PLN

Miło nam zaprosić Państwa do naszego, świeżo wyremontowanego zabytkowego domku, znajdującego się w przepięknej miejscowości Krościenko nad Dunajcem w sąsiedztwie szlaku na Trzy Korony.

podkarpackie / bieszczadzki / Krościenko

ZOBACZ OBIEKT Gospodarstwo Agroturystyczne KWIATKÓWKA

Gospodarstwo Agroturystyczne KWIATKÓWKA

50 - 270 PLN

Pobyt sylwestrowy 27. 12. 2009-02. 01. 2010 lub 28.

podkarpackie / bieszczadzki / Krościenko

ZOBACZ OBIEKT Apartamenty Krościenko

Apartamenty Krościenko

50 - 80 PLN

Nasze apartamenty to bardzo wygodne noclegi, idealne dla całej rodziny, oraz wspaniałe miejsce na spędzenie wakacji, zimowych ferii, Sylwestra czy weekendowego wypadu na tatrzańskie szlaki turystyczne.

podkarpackie / bieszczadzki / Krościenko

ZOBACZ OBIEKT Dom Letniskowy PIENINY

Dom Letniskowy PIENINY

10 - 25 PLN

Dom Letniskowy PIENINY znajduje się w zacisznym miejscu w Krościenku n/D! Za domem znajduje się altana, boisko sportowe, a po drugiej stronie ulicy prywatny teren nad Dunajcem, gdzie przygotowane jest palenisko, ławeczki, stoliki! Zapraszamy .

podkarpackie / bieszczadzki / Krościenko

ZOBACZ OBIEKT Apartamenty, pokoje, noclegi, ferie, narty, latem basen gratis

Apartamenty, pokoje, noclegi, ferie, narty, latem basen gratis

25 - 50 PLN

Ośrodek wypoczynkowy DOMINO w Krościenku n/D zaprasza do spędzenia ferii zimowych w atrakcyjnym miejscu i przystępnej cenie.

podkarpackie / bieszczadzki / Krościenko

ZOBACZ OBIEKT Domek "fafik" i pokoje gościnne

Domek "fafik" i pokoje gościnne

25 - 50 PLN

Opis obiektu Zapraszamy do pokoi gościnnych położonych w Krościenku nad Dunajcem.

podkarpackie / bieszczadzki / Krościenko