Noclegi Kowary

Rzeka Jedlica kształtuje życie Kowar

Województwo dolnośląskie to, przede wszystkim ze względu na swoje górskie położenie, niezwykle interesujących pod względem turystycznym region. Do najpopularniejszych w tym rejonie kurortów należą Kowary. Miasto to jest wyjątkowo ciekawie położone, a otoczenie kilku krain geograficznych sprawia, iż stanowi ono niezwykle atrakcyjne miejsce wypoczynku. Kowary leżą na pograniczu Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej, będącej częścią Sudetów Zachodnich. Dzięki temu granicznemu położeniu Kowary znajdują się na niezwykle urozmaiconym, pod względem topograficznym, terenie. Gdzieniegdzie wysokość wynosi tu 420 metrów, w innym zaś miejscu sięga ona aż 1280 metrów n.p.m. W mieście panują również bardzo zróżnicowane warunki klimatyczne. Przez miejscowość przepływa rzeka Jedlica, wzdłuż której już w czasach najdawniejszych zaczęła rozbudowywać się osada. Nie trudno znaleźć tutaj centrum Kowar, które stanowi najstarszą część miasta. Najbardziej charakterystycznymi budowlami znajdującymi się w tym miejscu są: kościół, siedziba urzędu miasta, ośrodek zdrowia, szkoły oraz wiele lokali usługowo-handlowych. Od strony południowo-zachodniej miasta przebiega granica z Czechami.

Poza nieocenionymi walorami przyrodniczymi, Kowary posiadają również wiele ciekawych miejsc zabytkowych. Do najważniejszej zabytkowej budowli sakralnej należy Kościół parafialny pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Stoi on na Placu Franciszkańskim. Budowla została wzniesiona w stylu gotyckim, charakterystyczna jest tutaj ozdobna wieża kościoła. Budowla ta stoi w tym miejscu już od 1225 roku, była jednak wielokrotnie przebudowywana, przechodziła liczne renowacje, a także zmieniała swoich właścicieli.

Ratusz miejski, który obecnie stanowi siedzibę władz miasta, wybudowany został w latach 1786-1789, na miejscu ruin poprzedniej budowli, pełniącej te same funkcje. W obecnym stanie ratusz może poszczycić się pięknym, typowo klasycystycznym wykończeniem. Ostatni jego remont przeprowadzono w 2002 roku, kiedy to odnowiono elewację ratusza.

Zabytkowy jest także w Kowarach układ zabudowy, który ciągnie się wzdłuż rzeki. Zabudowa ta kształtowała się od XVI do XIX wieku. Do pozostałych zabytków Kowar należą: zespół pałacowo-parkowy Radociny, pałac Ciszyca i wzgórze Radziwiłłówka, kamienny most na Jedlicy, wybudowany w 1725 roku oraz kaplica wotywna św. Anny z 1727 roku.

ZOBACZ OBIEKT Joanna

Joanna

40 - 80 PLN

W urokliwym miejscu, na samym końcu Kowar, nieopodal sztolni kowarskich, Hotelu SPA Jelenia Struga, tuż pod lasem znajduje się malutki domek, w którym możecie Państwo spędzić kilka wspaniałych dni.

dolnośląskie / jeleniogórski / Kowary

ZOBACZ OBIEKT Ośrodek MSW Przedwiośnie

Ośrodek MSW Przedwiośnie

36 - 85 PLN

Ośrodek Wypoczynkowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych stanowi alternatywę dla osób lubiących wypoczywać w mniejszych, kameralnych obiektach z dala od zgiełku, oczekując jednocześnie przy tym wysokiego poziomu usługi noclegowej i gastronomicznej.

dolnośląskie / jeleniogórski / Kowary

ZOBACZ OBIEKT Jelenia Struga SPA RESORT

Jelenia Struga SPA RESORT

174 - 309 PLN

Jelenia Struga SPA RESORT w Karkonoszach i Jelenia Struga DAY SPA z samego centrum Wrocławia zaprasza serdecznie wszystkich Gości pragnących zapomnieć o stresie i napięciach dnia codziennego, chcących odbyć relaksującą podróż w krainę bł.

dolnośląskie / jeleniogórski / Kowary