Noclegi Kościerzyna

Kościerzyna w naturze i w zabytkach

Kościerzyna jest miastem położonym w północnej części naszego kraju, w województwie pomorskim. Pod względem geograficznym miejscowość ta leży w południowej części Pojezierza Kaszubskiego. Ponadto miasto otoczone jest przez jeziora, co spowodowało, iż od wielu lat stanowi jedno z najpopularniejszych centrów turystycznych w tym regionie Polski. Do jezior znajdujących się w najbliższym otoczeniu Kościerzyny należą: Jezioro Gałęźne, Jezioro Kapliczne oraz Jezioro Wierzysko. Nieco dalej znajdują się również: Jezioro Garczyn, Jezioro Sodomie i Jezioro Osuszno. Kościerzyna jest także miejscem niezwykłym ze względu na to, iż znajdują się w niej dwa sanktuaria: Matki Boskiej Kościerskiej Królowej Rodzin i Matki Boskiej Bolesnej Królowej Anielskiej. Jest to jedyne takie zjawisko na terenie całej Europy.

Kościerzyna była początkowo osadą znajdującą się przy grodzie obronnym i, jak to zwykle bywało, stanowiła wówczas punkt zaopatrzeniowy dla mieszkańców grodu. Pierwsze wzmianki na temat tej miejscowości pochodzą z XIII wieku. Już jednak w 1398 roku Kościerzyna otrzymała prawa miejskie. W wieku XIX miejscowość ta stanowiła ważny ośrodek rolniczy na Kaszubach. Znajdował się tutaj również ośrodek polskości. W czasie II wojny światowej Kościerzyna została wcielona do III Rzeszy. Hitlerowcy okrutnie obeszli się z rdzennymi mieszkańcami tych terenów - Kaszubami, spośród których wymordowali wielu członków kaszubskiej inteligencji. Niewiele lepiej potraktowana została tutejsza ludność przez, wyzwalającą te tereny spod okupacji niemieckiej, Armię Czerwoną. W czasach PRL-u miasteczko na nowo zaczęło rozwijać się pod względem urbanistycznym, a także kulturowym. Utworzono tutaj Izbę Regionalną, zaczęto również kontynuować tradycję wytwarzania, słynnego niegdyś na cały kraj miodu kaszubskiego. Produkcją jego po wojnie zajęła się Wytwórnia Miodów Pitnych.

Poza niezwykłymi walorami przyrodniczymi, którymi charakteryzuje się najbliższe otoczenie Kościerzyny, w miasteczku znajduje się wiele innego rodzaju atrakcji turystycznych. Kościerzyna jest bowiem niezwykle bogata w wysokiej klasy zabytki oraz ośrodki historyczno-edukacyjne. Do najciekawszych miejsc w mieście należą: Muzeum Ziemi Kościerskiej, skansen parowozów, Kościół św. Trójcy, neogotycki Kościół Zmartwychwstańców oraz Kościerzyński Rynek.

ZOBACZ OBIEKT Agroturystyka "Amelia" mieszkanie wakacyjne

Agroturystyka "Amelia" mieszkanie wakacyjne

35 - 45 PLN

mieszkanie wakacyjne dwupokojowe z aneksem kuchennym w urokliwej i spokojnej okolicy na Kaszubach w miejscowości Sarnowy.

pomorskie / kościerski / Kościerzyna

ZOBACZ OBIEKT Ranczo nad Radunią

Ranczo nad Radunią

POKOJE Witam na Kaszubach, to krajobraz położony wśród pięknych lasów , pagórków i jezior kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

pomorskie / kościerski / Kościerzyna

ZOBACZ OBIEKT Dom wypoczynkowy Roma zaprasza na wypoczynek na Kaszubach

Dom wypoczynkowy Roma zaprasza na wypoczynek na Kaszubach

40 - 60 PLN

Dom Wypoczynkowy "Roma" zaprasza na wypoczynek na Kaszubach Sezon letni[maj-wrzesień] Piętro domu dwupoziomowe o wysokim standardzie.

pomorskie / kościerski / Kościerzyna

ZOBACZ OBIEKT VILLA RYC

VILLA RYC

90 - 150 PLN

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO VILLA RYC W KOSCIERZYNIE SERCU KASZUB.

pomorskie / kościerski / Kościerzyna

ZOBACZ OBIEKT Apartament

Apartament

20 - 25 PLN

Apartament w domku jednorodzinnym, dla maksymalnie 7 osób, na sezon i nie tylko.

pomorskie / kościerski / Kościerzyna

ZOBACZ OBIEKT domek nad jeziorem

domek nad jeziorem

Domek 5-6 osobowy we Wdzydzach Tucholskich. Duzy pokoj, sypialnia, lazienka, kuchenka, taras.

pomorskie / kościerski / Kościerzyna

ZOBACZ OBIEKT Centrum Kultury Kaszubskiej

Centrum Kultury Kaszubskiej

55 - 90 PLN

Centrum Kultury Kaszubskiej położone jest na terenie rezerwatu leśnego Strzelnica, w odległości 20 minut pieszo od centrum miasta.

pomorskie / kościerski / Kościerzyna

ZOBACZ OBIEKT Domek nad jeziorem - Kaszuby

Domek nad jeziorem - Kaszuby

25 - 30 PLN

WĄGLIKOWICE . Zapraszamy do Wąglikowic - okolice Wdzydz Kiszewskich.

pomorskie / kościerski / Kościerzyna

ZOBACZ OBIEKT Usługi Gastronomiczne i Turystyczne

Usługi Gastronomiczne i Turystyczne

Według Legendy Bogu udzielił się smutek anioła patrzącego na ubogą kaszubską ziemię i Bóg zezwolił mu wysypać resztki pozostałe w skrzyni: jeziora, stawy, lasy i góry, nieco morza i dobrej ziemi, co składa się na piękno tej krainy.

pomorskie / kościerski / Kościerzyna

ZOBACZ OBIEKT Hotel Niedźwiadek

Hotel Niedźwiadek

90 - 395 PLN

Nasz Hotel położony jest we Wdzydzach Kiszewskich - sercu Kaszub.

pomorskie / kościerski / Kościerzyna