Noclegi Kielce

Kielce – to stolica województwa świętokrzyskiego położona w południowo-centralnej Polsce. Miasto zamieszkuje ok. 200 tys. obywateli. Ponadto Kielce usytuowane jest w Górach Świętokrzyskich między Pasmem Masłowskim a Pasmem Dymińskim. Miasto przecina rzeka Silnica, która jest prawostronnym dopływem Bobrzy. Kielce uważane są za ważny ośrodek kulturalny i naukowy w Polsce. Poza tym miasto jest popularnym miejscem wystawienniczym oraz targowym. Podczas kieleckich targów organizuje się wiele ekspozycji branżowych wraz z pokazami i konferencjami naukowymi. To także ważny region gospodarczy i turystyczny naszego kraju. Na samym terenie Kielc powstało wiele rezerwatów przyrody ożywionej i nieożywionej.

Miasto posiada doskonale rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną. Przybywający tu studenci oraz turyści z pewnością znajdą coś dla siebie. Kielce posiada wiele pięknych miejsc, które należy koniecznie zobaczyć będąc w tym mieście. Są to nie tylko zabytki, ale także piękna natura Gór Świętokrzyskich.

Najpiękniejsze miejsca Kielc:

 • Pałac Biskupów Krakowskich – wybudowany w między 1637-1641 rokiem. Pałac to doskonały przykład polskiej rezydencji z czasów panowania Wazów. Obecnie mieści się tu Muzeum Narodowe, gdzie znajduje się ekspozycja malarstwa polskiego. Ponadto warto zobaczyć Muzeum Wnętrz Pałacowych, salę poświęconą pamięci Józefa Piłsudskiego oraz Ogród Włoski.
 • Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP pochodząca z 1171 roku, lecz wielokrotnie przebudowywana, aż do momentu kiedy uzyskała wygląd wczesnobarokowej bazyliki. Sklepienia zdobią polichromie wykonane przez Jana Matejkę.
 • Rynek miasta, którego początki datuje się na epokę średniowiecza. Zabudowa rynku pochodzi z XVIII i XIX wieku. Warto zobaczyć figurę św. Tekli z 1765 r. wznoszącą się na skwerku tuż przy Rynku.
 • Park miejski im. Stanisława Staszica, którego początki sięgają 1830 roku. To doskonałe miejsce na niesamowity spacer po dawnych terenach ogrodu z XVIII wieku.
 • Kościół Św. Wojciecha – jest to bez wątpienia najstarsza świątynia w Kielcach. Pochodzi z X wieku, lecz obecna zabudowania pochodzi z 1763 roku. Poza tym na placu przed kościołem zachowano fragment muru, przed którym hitlerowcy rozstrzelali w 1943 roku żołnierzy Armii Krajowej.
 • Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, które mieści się w budynku dawnego gimnazjum, w którym uczyli się niegdyś Stefan Żeromski, Bolesław Prus, Józef Kenig, Gustaw Herling-Grudziński, itd. W Muzeum można obejrzeć eksponaty szkolne pochodzące z drugiej połowy XIX w.
 • Pałacyk Zielińskiego, którego właścicielem był Tomasz Zieliński. Był to wielki propagator kultury w tamtych czasach. Obecnie mieści się tu Dom Środowisk Twórczych.
 • Kadzielnia - to wzgórze gdzie znajduje się piękny rezerwat przyrody nieożywionej. Powstał tu amfiteatr, tarasy widokowe oraz ścieżki spacerowe. Znajduje się tu piękna Skałka Geologów oraz wiele niesamowitych jaskiń.
 • Dworek Laszczyków, pochodzący z 1788 roku. Obecnie mieści się tu siedziba Muzeum Wsi Kieleckiej.
 • Ulica Henryka Sienkiewicza, powstała na początku XIX w. jako ulica Konstantego, a później zwana Pocztową. Ponadto jest to główna ulica miasta, którą władze Kielc wyłączyły z ruchu kołowego. Wznosi się tu wiele zabytkowych budowli, tj. Teatr im. Stefana Żeromskiego, hotel Wersal i Bristol, itd.
 • Skarbiec Katedralny, który znajduje się na zakrystii Bazyliki Katedralnej. Gromadzi on wiele cennych dzieł sztuki sakralnej, takich jak: rękopisy z XIV-XVI w., naczynia i szaty liturgiczne oraz starodruki.
ZOBACZ OBIEKT Noclegi STARA PIEKARNIA

Noclegi STARA PIEKARNIA

40 - 60 PLN

Apartament - pokój 2 osobowy z łazienką i pokój 3 osobowy z łazienką, salon, kuchnia.

świętokrzyskie / Kielce / Kielce

ZOBACZ OBIEKT Mieszkanie prywatne w centrum Kielc

Mieszkanie prywatne w centrum Kielc

60 - 120 PLN

Mieszkanie w centrum Kielc.

świętokrzyskie / Kielce / Kielce

ZOBACZ OBIEKT Dom

Dom

Murowany, piętrowy dom, 110 m. kw. , wyposażony, spokojna okolica, blisko centrum wynajmę brygadom budowlanym.

świętokrzyskie / Kielce / Kielce

ZOBACZ OBIEKT Noclegi przy Hali Sportowej

Noclegi przy Hali Sportowej

30 - 90 PLN

Noclegi usytuowane są na trasie Kielce-Kraków (E 77).

świętokrzyskie / Kielce / Kielce

ZOBACZ OBIEKT Gospodarstwo agroturystyczne Chata pod lasem woj świętokrzyskie Kielce

Gospodarstwo agroturystyczne Chata pod lasem woj świętokrzyskie Kielce

25 - 30 PLN

Gospodarstwo agroturystyczne ?Chata pod lasem?, które zlokalizowane jest w pięknej miejscowoci Radomice, woj.

świętokrzyskie / Kielce / Kielce

ZOBACZ OBIEKT Gospodarstwo agroturystyczne

Gospodarstwo agroturystyczne

Co to za chata? Chata, a właściwie wolnostojący dom do wyłącznej dyspozycji gości ,wykonany z bali drewnianych, przykryty jest czerwoną, ceramiczną dachówką.

świętokrzyskie / Kielce / Kielce