Noclegi Jedlina-Zdrój

Jedlina Zdrój leży w województwie dolnośląskim położonym na Pogórzu Wałbrzyskim w dolinie górskiej, na wysokości 500-600 m n.p.m., między pasmem Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich. Jedlina Zdrój jak sama nazwa wskazuje to miejscowość uzdrowiskowa, którą otaczają zalesione stoki wzgórz: Rzepiska, Mniszego Lasu, Kobieli Leśniaka i Borowej (854 m n.p.m.).

Najstarsze wzmianki pochodzą z XIII wieku, a jej nazwa pochodzi od rosnących tutaj niegdyś lasów jodłowych. Znajdowała się tu bowiem osada drwali należąca do Bolka I. Następnie dopiero w XVI wieku odkryto w Jedlinie Zdrój pierwsze źródła wody mineralnej. XVIII wiek przyniósł wielkie uznanie bijącym tu źródłom, które uznano za lecznicze. Do dnia dzisiejszego Jedlina Zdrój znana jest z uzdrowiskowych właściwości występujących tu źródeł. Leczy się tu m.in. dychawicę oskrzelową, przewlekłe nieżyty dróg oddechowych, przewlekłe zapalenia zatok, pylicę płuc, choroby stawów oraz stany wyczerpania.

Będąc w Jedlinie Zdrój warto odwiedzić również Pijalnię Wód, Plac Zdrojowy z Domem Zdrojowym z XVIII wieku, uzdrowiskowy szlak spacerowy, zabytkowy Kościół Ewangelicki w otoczeniu cmentarza (1861-1863), dworzec kolejowy wraz z zabytkowymi obiektami, budynek poczty z 1889 roku, remizę strażacka z dzwonnicą i wozownią z 1910 roku oraz XIX wieczne domy i wille.

W Jedlinie Zdroju nie można się nudzić, a atrakcji jest tu mnóstwo bez względu na porę roku. Miłośnicy pieszych i rowerowych wycieczek mają do dyspozycji liczne szlaki turystyczne, a wieczorem odpoczynek przy ognisku. Natomiast w okresie zimowym organizowane są tu nie tylko kuligi, ale także białemu szaleństwu sprzyjają pobliskie wyciągi narciarskie. Poza tym miasteczko co roku organizuje wspaniały Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, a w gorącym grudniowym, okresie świątecznym Jedlina słynie z przecudnych dekoracji świetlnych, które przyciągają ciekawskich z całego kraju.

ZOBACZ OBIEKT Pokoje gościnne Śnieżynka

Pokoje gościnne Śnieżynka

25 - 50 PLN

Śnieżynka w Jedlinie Zdroju, położona w górskiej dolinie otoczonej lasami.

dolnośląskie / wałbrzyski / Jedlina-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Dom z Duszą w Górach Sowich

Dom z Duszą w Górach Sowich

35 - 60 PLN

"Dom z Duszą" stanowi unikatowy obiekt ze względu na jego starodawny charakter i historię.

dolnośląskie / wałbrzyski / Jedlina-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Beatus

Beatus

30 - 40 PLN

Jesteśmy małym gospodarstwem/hodowla koni/położonym między Górami Sowimi a Wałbrzyskimi.

dolnośląskie / wałbrzyski / Jedlina-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT BEATUS agroturystyka

BEATUS agroturystyka

Oferujemy dwa 2os. pokoje z kuchnią i łazienką.

dolnośląskie / wałbrzyski / Jedlina-Zdrój