Noclegi Iwonicz-Zdrój

Iwonicz-Zdrój to miasto w województwie podkarpackim, położone w Beskidzie Niskim, w dolinie Iwonickiego Potoku, na wysokości 410 m n.p.m. Iwonicz Zdrój to uzdrowisko o ponad 425-letniej tradycji, znane już od ok. XV wieku. Tym samym jest to jedno z najstarszych w Polsce uzdrowisk, o którym pierwsza wzmianka została odnotowana w 1413 roku. W XIX wieku w czasach autonomii galicyjskiej nastąpił gwałtowny rozwój uzdrowiska, a także dodano w nazwie człon Zdrój.

W Iwoniczu-Zdrój znaleźć można piękną i starą zabudowę, a także jednocześnie nowoczesną bazę sanatoryjną i zabiegową. Poza tym dla miłośników przyrody Iwonicz oferuje wspaniałą sieć szlaków pieszych i rowerowych, które sprzyjają odpoczynkowi i pełnemu relaksowi. Do miasteczka przez cały rok przyjeżdżają osoby łaknący relaksu, wypoczynku w ciszy, spokoju oraz spragnione kontaktu z naturą. Bez wątpienia największym bogactwem i chlubą miasteczka są jego lecznicze wody mineralne, które wykorzystywane są w kuracjach pitnych oraz kąpielowych. Ponadto wykorzystuje się je do produkcji soli leczniczej i kosmetyków. Poza tym znajdują się tu źródła lecznicze, jodobromowe i siarczkowe, które używane są również do inhalacji.

W Iwoniczu-Zdroju nie da się nudzić! Znajdują się tu bowiem malownicze piesze i rowerowe szlaki, stadniny koni, szlaki narciarskie oraz kuligi. Ponadto tutejszy deptak jest miejscem spotkań nie tylko młodzieży, ale całych pokoleń. Często władze miasta organizują festiwale, festyny oraz zawody sportowe.

Centrum miasta zdobią piękne, drewniane wille i pensjonaty pochodzące z XIX wieku. Ciekawostką jest, iż były one wzorowane na budownictwie uzdrowisk Szwajcarskich. Poza tym warto zobaczyć Kościół parafialny pw. św. Iwo i Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych z 1895 roku. Wnętrze świątyni zdobi więźba dachowa. To bez wątpienia ikona kościółka w stylu neogotyckim.

ZOBACZ OBIEKT Apartament Grey

Apartament Grey

99 - 157 PLN

Komfortowo urządzony apartament typu studio zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowej części Uzdrowiska

podkarpackie / krośnieński / Iwonicz-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat Leśniczówka

Pensjonat Leśniczówka

40 - 90 PLN

Są miejsca, w których cisza pozwala nam zrozumieć skąd i dokąd zmierzamy.

podkarpackie / krośnieński / Iwonicz-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Francuz

Francuz

25 - 35 PLN

Pieknie usytuowany,otoczony ogrodem,trzypietrowy pensjonat oddalony zaledwie o 10 minut spacerem od scislego centrum Iwonicza Zdroju.

podkarpackie / krośnieński / Iwonicz-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT AMELIA

AMELIA

55 - 250 PLN

Pensjonat Amelia położony jest w malowniczej miejscowości Iwonicz Zdrój, słynącej ze swych uzdrowiskowych właściwości.

podkarpackie / krośnieński / Iwonicz-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Pokoje Gościnne BARTEK

Pokoje Gościnne BARTEK

30 - 30 PLN

Zapraszamy Państwa do zatrzymania się w pensjonacie "BARTEK" podczas pobytu w Iwoniczu Zdroju.

podkarpackie / krośnieński / Iwonicz-Zdrój