Noclegi Gorzów Wielkopolski

Architektoniczne piękno Gorzowa Wielkopolskiego

Gorzów Wielkopolski jest miastem powiatowym, położonym w granicach administracyjnych województwa lubuskiego. Pod względem geograficznym natomiast leży na skraju Kotliny Gorzowskiej, będącej częścią Równiny Gorzowskiej. Miasto leży nad rzeką Wartą, u ujścia Kłodawki. Znajduje się ono na wysokości od 19 do 82 metrów n.p.m. W ciągu swej wielowiekowej historii Gorzów Wielkopolski, a wcześniej terytorium na którym obecnie się znajduje, miało wielu właścicieli. Do Wielkopolski włączone zostały od momentu podbicia plemienia Lubuszan przez Polan. Od 1252 roku tereny te znajdowały się pod władaniem Marchii Brandenburskiej. W późniejszym czasie miasto związane było z niemiecką Brandenburgią, jednak od 1945 roku Gorzów Wielkopolski należał już do państwa polskiego.

Ciekawy dla turystów odwiedzających Gorzów Wielkopolski jest układ urbanistyczny tegoż miasta. W trakcie ostatnich pięćdziesięciu lat historii miejscowości uległ on znacznemu zniszczeniu. W największym stopniu przyczyniły się do tego działania z czasów II wojny świtowej. W latach sześćdziesiątych XX wieku postanowiono jak najwierniej odbudować zabytkowe części miasta. Udało się to jednak tylko w niewielkiej części. Zachowany został tylko zewnętrzny obrys Starego Miasta Gorzowa, który nakreślony jest przez pozostałości murów obronnych, a także układ ulic, który przetrwał od czasów nowożytnych. Perełką architektoniczną jest natomiast kompleks Nowego Miasta, w którym podziwiać można liczne kamienice z przełomu XIX i XX wieku. Najstarsze budowle do niego należące pochodzą z 1876 roku. Gorzowskie Nowe Miasto zostało w całości wpisane do rejestru zabytków.

Do innych zabytków Gorzowa Wielkopolskiego zaliczyć można także: katedrę Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, będącą kościołem farnym, zbudowaną w XIV wieku, kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP z 1895 roku, kościół pod wezwaniem Świętego Krzyża z 1855 roku, dawny kościół ewangelicki, wybudowany w latach 1928 - 1930, klasztor opatów z 1920 roku, cmentarz rzymskokatolicki, utworzony w połowie XIX wieku oraz cmentarz żydowski, z początku XVIII wieku, gmach teatru imienia J. Osterwy, pochodzący z początku XX wieku, a także cały szereg XX-wiecznych willi i kamienic. Gorzów Wielkopolski to także miasto pełne zieleni. Znajduje się w nim dziewięć parków o łącznej powierzchni sięgającej aż 138 hektarów.

ZOBACZ OBIEKT Tanie Noclegi u Romy

Tanie Noclegi u Romy

25 - 40 PLN

Oferuję pokoje dla grup pracowniczych lub osób indywidualnych. Posiadam dwa pokoje 4osobowe. Do użytku gości łazienka z kabiną prysznicową oraz kuchnia z wyposażeniem.

lubuskie / Gorzów Wielkopolski / Gorzów Wielkopolski

ZOBACZ OBIEKT Hotel MCM

Hotel MCM

130 - 269 PLN

Hotel MCM Gorzów Wielkopolski Zapraszamy Państwa do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych miejsc zachodniej Polski.

lubuskie / Gorzów Wielkopolski / Gorzów Wielkopolski

ZOBACZ OBIEKT Zajazd Marwice

Zajazd Marwice

20 - 40 PLN

Obiekt konferencyjny, ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy w odległości 7 km od Gorzowa Wlkp.

lubuskie / Gorzów Wielkopolski / Gorzów Wielkopolski

ZOBACZ OBIEKT Pałacyk Łąkomin

Pałacyk Łąkomin

75 - 115 PLN

Pałacyk ?Łąkomin? położony jest na 8 hektarach zadbanego terenu, w samym sercu lubuskiego lasu (25 km.

lubuskie / Gorzów Wielkopolski / Gorzów Wielkopolski