Noclegi Czaplinek

Czaplińskie walory turystyczne

Północno-zachodnie części naszego kraju to teren niezwykle atrakcyjny dla przyjeżdżających tutaj turystów. Szczególnie warte polecenia są przepięknie położone miejscowości nad jeziorami w otoczeniu lasów. Jedną z nich jest Czaplinek.

Czaplinek jest niewielką miejscowością leżącą w granicach administracyjnych województwa zachodniopomorskiego. Pod względem geograficznym mieści się na Pojezierzu Drawskim, nad jeziorem Drawsko. Miasteczko jest obecnie coraz bardziej znaną miejscowością turystyczną. Od jakiegoś czasu w okresie letnim Czaplinek przeżywa prawdziwe oblężenie turystów. Miejscowi przedsiębiorcy wychodzą naprzeciw potrzebom wszystkich przybyszów, corocznie wzbogacając bazę noclegową oraz gastronomiczną. Także ilość atrakcji turystycznych miejscowości stale wzrasta. W Czaplinku znajduje się duża przystań żeglarska, w okresie letnim natomiast stałą atrakcją jest spływ rzeką Drawą.

Czaplinek posiada również cały szereg zabytków architektonicznych i urbanistycznych. Przepiękna stara część miasteczka skłania do długich popołudniowych spacerów w niezwykle romantycznych okolicznościach. Zabytkowy układ urbanistyczny miasteczka dotyczy jego śródmieścia. Tutaj właśnie najprzyjemniej skorzystać z usług gastronomicznych właścicieli licznych lokali. Warto jest zwiedzić zabytkowy trzynastowieczny kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy. Budynek został odremontowany w roku 1725. Przy kościele parafialnym znajduje się osiemnastowieczna drewniana dzwonnica parafialna. Warty zwiedzenia jest także pochodzący z późniejszego okresu, ale również zabytkowy kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego z roku 1829. Do czaplińskich zabytków należy także miejski ratusz z 1845 roku, a także dawny budynek warsztatowo-mieszkalny przy ulicy Studziennej 2. W czasach przedwojennych kamienicę tę zamieszkiwał jeden z bogatszych rzemieślników miejskich.

Czaplinek jest miejscem od wielu lat prężnie rozwijającym się pod względem sportowym i kulturowym. Znany jest przede wszystkim z odbywających się corocznie, nierzadko znanych na cały świat, imprez. Od wielu lat odbywa się tutaj Międzynarodowy Zlot Miłośników motocykli Harley-Davidson. W mieście organizowana jest również, ciesząca się wciąż rosnącą popularnością, wystawa gołębi.

ZOBACZ OBIEKT Szkolne Schronisko Młodzieżowe

Szkolne Schronisko Młodzieżowe

20 - 33 PLN

Najtańsze noclegi w okolicy Pojezierza Drawskiego.

zachodniopomorskie / drawski / Czaplinek

ZOBACZ OBIEKT U Marioli

U Marioli

35 - 45 PLN

Uroczy domek nad jeziorem.

zachodniopomorskie / drawski / Czaplinek

ZOBACZ OBIEKT Folwark Na Półwyspie

Folwark Na Półwyspie

50 - 120 PLN

Miejscowość URAZ położona jest nad wspaniałym jeziorem Drawsko o powierzchni 1862 ha i głębokości dochodzącej do 83 m (2-gie pod względem głębokości jezioro w Polsce).

zachodniopomorskie / drawski / Czaplinek