Noclegi Chęciny

Chęciny – miasto położone w województwie świętokrzyskim, nieopodal Gór Świętokrzyskich, pomiędzy pasmem Chęcińskim, a Zelejowskim. Ciekawostką jest, iż w epoce renesansu właśnie Chęciny były jednym z największych miast w Polsce. Obecnie miasteczko jest znanym ośrodkiem turystycznym w kraju posiadającym wiele pięknych zabytków. Chęciny posiadają bogatą historię, która pamięta wiele ważnych wydarzeń o znaczeniu ogólnopolskim.

Z Chęcin prowadzi wiele szlaków turystyki pieszej oraz rowerowej. Amatorzy wędrówek na pewno nie będą zawiedzeni! Miasto posiada wiele zabytkowych budowli, do których zaliczamy:

  • domy mieszczańskie, które pochodzą z XVI wieku. Na szczególną uwagę zasługują piękne, renesansowe kamieniczki,
  • zamek chęciński – wielokrotnie przebudowywany, do dziś dzień niestety nie przetrwał, pozostały po nim jedynie ruiny. Zamek pochodzi najprawdopodobniej z XIII wieku. Do zwiedzania udostępniona jest baszta znajdująca się na dziedzińcu, z której roztacza się przepiękny widok. Pierwotnie zamek miał oryginalny kształt, przypominający łódkę,
  • kościół św. Bartłomieja Apostoła pochodzący z XIV wieku. Kościół należy do najstarszych budowli Chęcin i najprawdopodobniej jego fundatorem był sam Władysław Łokietek. Wnętrze kościoła zdobi wczesnobarokowy ołtarz z pięknymi rzeźbami świętych i aniołów.

Oprócz tego należy zobaczyć: dawny zespół klasztorny franciszkanów, barokowy zespół klasztorny klarysek, dawny kościół szpitalny, mykwę przy ulicy Szkolnej, dawną późnorenesansową synagogę, średniowieczny układ ulic i zabudowę z XVI-XIX w. oraz cmentarz żydowski.

Poza tym warto zobaczyć jaskinię Raj, w której znajduje się przepiękna ekspozycja kości zwierząt, narzędzi prehistorycznych oraz przedstawia podstawowe informacje o zjawiskach krasowych. Jaskinię zamieszkują dwa gatunki nietoperzy: nocek duży oraz gacek wielkouchy. Ponadto jaskinię zdobią liczne stalaktyty i w nie wielkiej ilości stalagmity.

ZOBACZ OBIEKT Agroturystyka Za zamkiem, Wiejska chata Za zamkiem

Agroturystyka Za zamkiem, Wiejska chata Za zamkiem

25 - 40 PLN

Piękny zakątek Gór Świętokrzyskich, widok na zamek, pokoje 2, 3-osobowe, a także dom drewniany do wyłącznej dyspozycji z kominkiem.

świętokrzyskie / kielecki / Chęciny

ZOBACZ OBIEKT agroturystyka

agroturystyka

30 - 40 PLN

Dla tych którzy cenią ciszę i spokój oferujemy wiejski, drewniany domek(pokój, duża kuchnia, łazienka), położony u podnóża Zamku Chęcińskiego w pobliżu lasu otoczony dużym podwórkiem.

świętokrzyskie / kielecki / Chęciny

ZOBACZ OBIEKT Pokoje Gościnne

Pokoje Gościnne

30 - 30 PLN

Do dyspozycji gości mamy dwa pokoje: 3 i 4-osobowe z łazienkami.

świętokrzyskie / kielecki / Chęciny

ZOBACZ OBIEKT Agroturystyka Podzamcze

Agroturystyka Podzamcze

25 - 40 PLN

Gospodarstwo agroturystyczne w województwie świętokrzyskim zaprasza! Obiekt położony w uroczej miejscowości Podzamcze Chęcińskie na terenie Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego, w okolicach miasta Kielce, nieopodal zamku królewskiego.

świętokrzyskie / kielecki / Chęciny