Noclegi Bystrzyca Kłodzka

Znane i nieznane atrakcje Bystrzycy Kłodzkiej

Jednym z najpiękniejszych miejscowości turystycznych w powiecie kłodzkim, województwa dolnośląskiego, jest Bystrzyca Kłodzka. Jest to niewielka miejscowość, jednak kusząca swym niezwykle pięknym położeniem i walorami turystycznymi. Bystrzyca Kłodzka to typowa miejscowość turystyczna, której większość mieszkańców żyje dzięki różnorodnym usługom oferowanym przyjeżdżającym turystom, a liczba mieszkańców w sezonie wzrasta niemal o jedną trzecią liczby stałych mieszkańców. Miejscowość leży nad rzeką Nysą Kłodzką, co jest dodatkową atrakcją dla gości miasteczka.

Osada słowiańska znajdowała się na tym terenie już od XI wieku, w XIII wieku natomiast miejscowość otrzymała prawa miejskie. W tamtym okresie miasto znajdowało się pod zwierzchnictwem Czech. Miejscowość rozwijała się bardzo prężnie, już od około 1514 roku w Bystrzycy Kłodzkiej założono sieć wodociągową. XVI wiek był dla Bystrzycy Kłodzkiej okresem największego rozwoju. W mieście bowiem powstał ośrodek sukienniczy, którego wyroby zaopatrywały większą część okolicznych miast. W czasach zaburzeń reformatorskich w Bystrzycy Kłodzkiej prężnie rozwijał się ruch anabaptystyczny. W swej bujnej historii miasto kilkukrotnie zmieniało swoich właścicieli. Od 1567 roku byli nimi Habsburgowie, natomiast od 1742 miasto należało do Prus. Dopiero od roku 1945 Bystrzyca Kłodzka znalazła się w granicach administracyjnych państwa polskiego.

Prócz nieocenionych walorów przyrodniczych, które niezmiennie przyciągają do Bystrzycy Kłodzkiej rzesze turystów, miasto ma także do zaoferowania zwiedzanie wielu cennych budowli zabytkowych. Z końca XIII wieku pochodzi kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Budowla wybudowana została w stylu gotyckim i kilkukrotna jego przebudowa nie zaburzyła oryginalnej kubatury kościoła. W mieście podziwiać można również fragmenty murów obronnych, pochodzący z pierwszej połowy XIV wieku. Najbardziej efektownymi jego pozostałościami są: Brama Wodna, Wieża Kłodzka oraz Wieża Rycerska. Do innych zabytków Bystrzycy Kłodzkiej należą także: rozsiane po starej części miasta renesansowe i barokowe kamienice, pochodzące z XVI i XVII wieku, kamienny pręgierz z 1556 roku, dziewiętnastowieczny ratusz, z wieżą wybudowaną już w 1540 roku, Muzeum Filumenistyczne oraz osiemnastowieczna kolumna św. Trójcy i kaplica św. Floriana.

ZOBACZ OBIEKT Hotel Abis

Hotel Abis

55 - 95 PLN

Nasz hotel posiada 85 miejsc w wygodnych 2 osobowych pokojach z łazienką, TV, telefonem, internetem bezprzewodowym lub przewodowym.

dolnośląskie / kłodzki / Bystrzyca Kłodzka

ZOBACZ OBIEKT Hotel***Castle

Hotel***Castle

90 - 200 PLN

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do naszego nowo otwartego 3 gwiazdkowego hotelu.

dolnośląskie / kłodzki / Bystrzyca Kłodzka