Noclegi Busko-Zdrój

Busko Zdrój to miasto położone w województwie świętokrzyskim, liczące ok. 18 tys. mieszkańców. W Polsce słynie głównie jako miejscowość uzdrowiskowa. Miasto położone jest w otoczeniu pięknych lasów, które mogą być celem spacerów kuracjuszy. Uzdrowisko Busko-Zdrój dysponuje ok. 1000 miejsc w ośmiu obiektach sanatoryjnych i szpitalnych. Leczy się tu głównie następujące schorzenia: reumatyczne, neurologiczne, ortopedyczne, pourazowe, kardiologiczne, dermatologiczne, osteoporozę oraz brucelozę. Rozwój tego uzdrowiska datowany jest na 1836 rok kiedy to według podań kąpieli uzdrowiskowych zażywała sama Królowa Jadwiga. Poza tym leczył się tu również Generał Napoleoński Feliks Rzewuski, który przyczynił się do powstania Uzdrowiska Busko. W leczeniu korzysta się z wód siarczkowych, jodkowo-bromkowych i borowiny.

Dzięki uzdrowiskowym walorom miasto przyciąga turystów i kuracjuszy przez okrągły rok. Można tu doskonale wypocząć, korzystając z uroków i darów natury. Dzięki temu rozwinęła się również baza noclegowa i gastronomiczna miasta.

Atrakcje turystyczne Buska Zdroju to:

  • Park Zdrojowy – pochodzący z XIX wieku. Wśród drzew dumnie wznosi się piękny budynek łazienek powstały w 1836 roku. Dodatkowymi atrakcjami parku są: korty tenisowe, szachownica plenerowa, ścieżki zdrowia oraz wypożyczalnie rowerów.
  • Muzeum Ziemi Buskiej, w którym można zapoznać się z historią miasta i jego okolic.
  • Kościółek św. Leonarda, który powstał w 1699 roku. To piękna świątynia, której wnętrze zdobi polichromia.
  • Szlaki turystyczne (czerwony, zielony i niebieski) – przeznaczone do uprawiania turystyki rowerowej oraz narciarstwa nizinnego.

Poza tym w Busku odbywają się co roku liczne ciekawe imprezy, np. Wystawa Fotografii „Ponidzie”, Jarmark Floriański, Międzynarodowe Buskie Spotkania z Folklorem, Przegląd Orkiestr Dętych, Międzynarodowy Festiwal Krystyny Jamroz, Lato z Chopinem czy też Powiatowy Przegląd Poezji, Pieśni Legionowej, Żołnierskiej i Partyzanckiej.

ZOBACZ OBIEKT Pokoje do wynajecia

Pokoje do wynajecia

25 - 40 PLN

Pokoje do wynajęcia w centrum Buska

świętokrzyskie / buski / Busko-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Hotel Gromada w Busku-Zdroju

Hotel Gromada w Busku-Zdroju

75 - 300 PLN

Hotel Gromada to hotel z tradycjami .Budynek został wyremonowany w 2009 roku. Hotel położony jest w urokliwej, uzdrowiskowej miejscowości Busko-Zdrój oddalonej 80 km od Krakowa ,50 km od Kielc w najbliższym otoczeniu Parku Zdrojowego.

świętokrzyskie / buski / Busko-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Willa Maciej

Willa Maciej

35 - 45 PLN

Willa Maciej - cisza i spokój

świętokrzyskie / buski / Busko-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Willa Słoneczna

Willa Słoneczna

40 - 160 PLN

Willa Słoneczna w sercu uzdrowiska.

świętokrzyskie / buski / Busko-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Słoneczny Zdrój Hotel Medical Spa&Wellness

Słoneczny Zdrój Hotel Medical Spa&Wellness

200 - 400 PLN

OTWARCIE KWIECIEŃ 2013

świętokrzyskie / buski / Busko-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT HOTEL POD ŚWIERKIEM

HOTEL POD ŚWIERKIEM

75 - 235 PLN

Busko-Zdrój, to znany od lat, atrakcyjny polski kurort z unikalnymi w kraju i Europie źródłami mineralnymi.

świętokrzyskie / buski / Busko-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Sanato***

Sanato***

70 - 100 PLN

Na naszych Gości oczekuje:* 42 miejsca w pokojach 1 i 2 osobowych, część z balkonami* pokoje lux* apartamenty* pokoje i łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych, podjazdy* winda* piękny, słoneczny salon* kameralna kawi.

świętokrzyskie / buski / Busko-Zdrój