Noclegi Borne Sulinowo

Tajemnice Bornego Sulinowa

Borne Sulinowo jest niewielkim miasteczkiem w województwie zachodniopomorskim, w powiecie szczycieńskim. Zaledwie 35 ulic tworzy układ tego miasta. Nie mniej jednak miejscowość ta jest niezwykle ciekawa dla turystów przyjeżdżających tutaj, aby odpocząć i zapoznać się z niezwykłymi walorami przyrodniczymi oraz historycznymi miasteczka.

Borne Sulinowo położone jest nad jeziorem Pile. Atrakcją turystyczną, która coraz częściej zachęca przejezdnych do zatrzymania się w tej niewielkiej miejscowości, jest tak zwany podwodny las. Nastąpiło tutaj niezwykle rzadkie zjawisko zapadnięcia się części wyspy, znajdującej się na jeziorze.

To co jest szczególnie interesujące w tym niewielkim miasteczku to jego wyjątkowa historia. Niektóre z wiążących się z nim tajemnic nie udało się rozwiązać do dnia dzisiejszego. Skąd pochodzi ta niezwykła tajemniczość Bornego Sulinowa? Miasto zbudowane zostało dla potrzeb Wehrmachtu. Od samych podstaw pomyślano je tak, aby można na tym terenie ukryć tajemnice niemieckiej militarystyki. Istnieją spore podejrzenia, że pod miastem znajduje się jego podziemna część. Wojska niemieckie opuściły miasteczko bardzo szybko, zostawiając wszystko bez zmian. Na ich miejsce przybyły tu wojska radzieckie, które w Bornym Sulinowie stworzyły najbardziej strzeżoną bazę Północnej Grupy Wojsk. Pozostawione przez obie te armie budowle tworzą nieprzeciętną atmosferę tego miasteczka. Niektórych z nich nie można dokładnie zidentyfikować, na temat innych krążą mroczne historie. Nie mniej jednak, od kiedy miasto zostało wyzwolone od przebywających tu od wielu lat obcych wojsk, jego mieszkańcy starają się wykorzystać atuty nietypowego miejsca, w którym żyją.

Opisywana miejscowość posiada także interesujące zabytki, które z pewnością warto zobaczyć. Należą do nich tak zwany Dom Oficera, pochodzący z lat 1934 – 1936, a także ruiny willi Guderiana, z lat trzydziestych XX wieku. Borne Sulinowo posiada także ciekawostkę kulturalną. W miasteczku znajduje się obszar w dużym stopniu zdewastowany, stanowiący pozostałości po zakładach działających tutaj w czasach socjalizmu. Te, niezbyt atrakcyjne pod względem architektonicznym, budowle zostają teraz wykorzystane przez miejscowe ośrodki wypoczynkowe, które swoim gościom proponują zabawy w stylu CCCP oraz PRL. Tak w ciekawy sposób wykorzystano relikty przeszłości, do której coraz częściej Polacy potrafią podejść z odpowiednim dystansem i bawić się w jej klimacie.

ZOBACZ OBIEKT Domki Letniskowe

Domki Letniskowe

35 - 40 PLN

Piękne nowe domki letniskowe nad jeziorem,

zachodniopomorskie / szczecinecki / Borne Sulinowo

ZOBACZ OBIEKT Ani Pensjonat

Ani Pensjonat

40 - 80 PLN

Opis: pensjonat ani zgrupowania sportowe i obozy młodzieżowe 80 miejsc noclegowych - wysoki standard szkolenia i spotkania integracyjne dla zakładów pracy - 20 pokoi i apartamentów 2- i 4- osobowych do 80 osób - biesiady w stylu cccp .

zachodniopomorskie / szczecinecki / Borne Sulinowo

ZOBACZ OBIEKT Dom jednorodzinny

Dom jednorodzinny

20 - 50 PLN

Dom jednorodzinny ktory posiada 4 pokoje kuchnie z pelnym wyposazeniem,jadalnie oraz lazienke z toaleta.

zachodniopomorskie / szczecinecki / Borne Sulinowo