Noclegi Biały Bór

Biały Bór to miasto położone w województwie zachodniopomorskim, między Jeziorem Bielsko, a jeziorem Łobez. Niesamowitego uroku tej okolicy dodaje piękna i nieskażona puszcza, która może być azylem od wielkomiejskiego zgiełku. Biały Bór prawa miejskie uzyskał w 1382 roku.

Jedną z głównych atrakcji miasteczka jest jego kąpielisko, które znajduje się na południowym brzegu jeziora Łobez. Dla najmłodszych funkcjonuje tu duża zjeżdżalnia, która dostarczy mnóstwa frajdy.

Dla miłośników przejażdżek konnych powstała wielka stadnina, gdzie można nie tylko nauczyć się jeździć, ale również być świadkiem rozgrywanych tam zawodów w ujeżdżaniu i powożeniu.

Poza tym miłośnicy zabytkowych budowli będą mieli okazję do zwiedzenia neogotyckiego kościoła św. Michała z 1878 roku. Wnętrze świątyni zdobi barokowa chrzcielnica w kształcie kielicha, XVII-wieczny ołtarz oraz pochodząca z 1731 roku ambona.

Oprócz tego w Białym Borze warto zobaczyć: cerkiew grecko-katolicka według projektu i z dekoracją malarską J. Nowosielskiego, pomnik Tarasa Szewczenki, pozostałość po młynie wodnym oraz bunkry wału pomorskiego. W okolicach miasta znajduje się jedno z najwyższych wzniesień w regionie (ok. 250 m n.p.m.). Jest to sztuczne wzniesienie powstałe dzięki wydobywaniu żwiru.

ZOBACZ OBIEKT Pokoje u Danusi

Pokoje u Danusi

30 - 50 PLN

Mamy do zaoferowania bardzo tanie i komfortowe pokoje w miejscowości Biały Bór w pow.

zachodniopomorskie / szczecinecki / Biały Bór

ZOBACZ OBIEKT Internat Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze

Internat Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze

Oferta dla organizatorów projektów sportowych, turystycznych, edukacyjnych i kulturalnych.

zachodniopomorskie / szczecinecki / Biały Bór