Noclegi Białowieża

Białowieża to spora wieś leżąca w województwie podlaskim, na Równinie Bielskiej, w Puszczy Białowieskiej. Wieś jest również siedzibą Białowieskiego Parku Narodowego, obejmującego 17% polskiej części Puszczy Białowieskiej. Poza tym w Białowieży znajdują się Białowieska Stacja Geobotaniczna i Zakład Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk.

Pierwsze ślady bytowania na tych terenach człowieka pochodzą z epoki kamienia i neolitu, mając około 5 tysięcy lat. Obecnie Białowieża jest bardzo popularna, a są sławę zawdzięcza przede wszystkim Puszczy Białowieskiej i Białowieskiemu Parkowi Narodowemu, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Baza noclegowa i gastronomiczna z racji na mnóstwo przybywających tu turystów jest rozbudowana. Składają się na nią: hotele, zajazdy, pensjonaty, kwatery prywatne i gospodarstwa agroturystyczne.

Białowieża przyciąga swym pięknym przyrody. Głównymi atrakcjami są: Pokazowy Rezerwat Żubrów?, żubry na wolności, rzadkie ptaki Puszczy Białowieskiej oraz jezioro Siemianówka. Znajduje się tu wiele szlaków pieszych i rowerowych, a także można uprawiać turystykę konną i wodną.

Poza Białowieskim Parkiem Narodowym warto zobaczyć m.in.:

  • Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego im. prof. J. Miklaszewskiego mieszczące się w Pałacowym Parku
  • Dwór myśliwski książąt litewskich i królów polskich. Po dziś dzień zachował się tylko obelisk na grobli i grupa dębów na wzgórzu pałacowym. Natomiast w miejscu rozebranego pałacu powstał nowy budynek, w którym znajduje się dyrekcja Białowieskiego Parku Narodowego, muzeum przyrodnicze, restauracja i hotel.
  • Dworek gubernatora grodzieńskiego. Obecnie siedziba Ośrodka Edukacji Przyrodniczej BPN
  • cerkiew pw. św. Mikołaja Cudotwórcy,
  • kościół rzymskokatolicki pw. Świętej Teresy z kaplicą św. Huberta
  • skansen budownictwa drewnianego z dwoma wiatrakami.
  • dawny carski dworzec kolejowy - Białowieża Towarowa, obecnie Restauracja Carska.
ZOBACZ OBIEKT Bocianie Gniazdo Białowieża

Bocianie Gniazdo Białowieża

35 - 50 PLN

Zapraszamy do Krainy Żubra do Białowieży i Puszczy Białowieskiej, cudownego miejsca do odpoczynku i relaksu.

podlaskie / hajnowski / Białowieża

ZOBACZ OBIEKT Biały domek

Biały domek

25 - 50 PLN

Proponujemy Państwu odwiedzenie Białowieży, miejscowości znanej w Europie i świecie z unikatowego boru z dziewiczą przyrodą, obfitującą w gatunki fauny i flory nigdzie już nie spotykane, na czele z żubrem.

podlaskie / hajnowski / Białowieża