ZAMEK W KRASICZYNIE

Zamek w Krasiczynie zlokalizowany jest w dużej wsi Krasiczyn umiejscowionej 10 kilometrów na zachód od Przemyśla. Niedaleko budowli jest przeprawa przez San ? jedną z najważniejszych rzek tego regionu. Za początki jego istnienia uważa się lata 80 XVI wieku, kiedy to prawdopodobnie biskup przemyski Stanisław Siecieński rozpoczął jego budowę. Najcenniejszym obiektem fortecy jest kaplica znajdująca się na baszcie boskiej, którą porównuje się z kaplicą zygmuntowską na Wawelu. Jest to bardzo piękny zamek, jeden z najwspanialszych pochodzących z okresu renesansu. Bywali tutaj tacy królowie jak Jan Kazimierz, Zygmunt III Waza czy Władysław IV Waza. Forteca doznała sporych strat w czasie II Wojny Światowej z powodu grabieży prowadzonej przez Rosjan. W niedalekiej odległości od zamku miłośnicy II Wojny Światowej mogą obejrzeć pozostałości po Linii Mołotowa. Obecnie budowlę tą uważa się za perełkę polskiego renesansu z uwagi na wyjątkową architekturę.
ZOBACZ OBIEKT Dolina 4 Stawów - gospodarstwo agroturystyczne

Dolina 4 Stawów - gospodarstwo agroturystyczne

50 - 65 PLN

Noclegi w bajkowej „Dolinie 4 Stawów” w gospodarstwie agroturystycznym 20 km od Przemyśla w absolutnej ciszy przerwanej śpiewem ptaków i szumem wody.

podkarpackie / przemyski / Skopów

ZOBACZ OBIEKT ZIELONA POLANA

ZIELONA POLANA

45 - 87 PLN

Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy "Zielona Polana" w Łączkach k/Dubiecka, położony jest w parku krajobrazowym Pogórza Przemyskiego, na otoczonym pięknymi lasami wzgórzu, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na wartko.

podkarpackie / leski / Łączki

Wyszukiwarka