ZAMEK CZOCHA

Zamek Czocha zlokalizowany jest w województwie dolnośląskim w niewielkiej wsi Czocha dosyć blisko miasteczka Leśna. Forteca położona jest nad rzeką Kwisą, a wokół niej rozciągają się bardzo piękne lasy. Twierdza jest odwiedzana bardzo chętnie przez wielu turystów. Szczególnie popularny jest wśród zwiedzających z Niemiec z racji bliskości zamku od ich ojczyzny. Zamek przyciąga wielu miłośników II Wojny Światowej z powodu bogatej historii związanej z tym okresem. Swoją siedzibę miała na zamku szkoła szyfrantów Abwehry. To było motywem nakręcenia filmu Tajemnica Twierdzy Szyfrów. Poza tym serialem kręcone były tutaj również zdjęcia do Pierwszej Miłości czy też Wiedźmina. Według nie do końca pewnych źródeł przechowywana była tu maszyna do dekryptażu radzieckich depesz. Gdy minęła II Wojna Światowa zamek był plądrowany przez wojska radzieckie, uchodźców greckich, czy nawet burmistrza Leśnej. Obecnie turysta przyjeżdżając na zamek może nawet spędzić tu noc, gdyż obiekt pełni również funkcję hotelu. Jednak, jeżeli jesteśmy przesądni i boimy się duchów, to nie powinniśmy nocować w twierdzy. Gdyż według legendy w twierdzy są duchy i straszą one w nocy. Blisko zamku znajduje się Jezioro Leśniańskie będące celem wielu wędkarzy oraz miłośników wakacji nad jeziorem. Poza tym znajdują się tutaj ośrodki wypoczynkowe, czy też wypożyczalnie sprzętu pływającego.
ZOBACZ OBIEKT Gospodarstwo Agroturystyczne Grudza 18

Gospodarstwo Agroturystyczne Grudza 18

35 - 45 PLN

Nasze Gospodarstwo Agroturystyczne leży w malowniczej wsi Grudza w powiecie lwóweckim w województwie dolnośląskim. Do dyspozycji Gości oddajemy pięć 2-osobowych pokoi (mozliwość dostawek) z łazienkami.

dolnośląskie / lwówecki / Grudza

ZOBACZ OBIEKT Domek z kominkiem

Domek z kominkiem

35 - 50 PLN

Mam do wynajęcia domek całoroczny z kominkiem w miejscowości Karłowice nad Zalewem Złotnickim 3 pokoje kuchnia łazienka tv sat kajak i rower wodny 10m do jeziora teren ogrodzony własny parking 12km do Świeradowa Zdrój 25 km do Szklarskiej Po.

dolnośląskie / lubański / Świeradów-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat WYSOKA

Pensjonat WYSOKA

35 - 50 PLN

Nasz dom to kameralny pensjonat położony na jednym z Czerniawskich wzniesień, z dala od zgiełku centrum Świeradowa Zdroju, na skraju świerkowego lasu.

dolnośląskie / lubański / Świeradów-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Dom z Duszą w Górach Sowich

Dom z Duszą w Górach Sowich

35 - 60 PLN

"Dom z Duszą" stanowi unikatowy obiekt ze względu na jego starodawny charakter i historię.

dolnośląskie / wałbrzyski / Jedlina-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Zacisze Izerskie

Zacisze Izerskie

35 - 45 PLN

Nasze gospodarstwo leży na pogórzu Izerskim, w zachodnich Sudetach, na nie skażonym jeszcze masową turystyką rejonie Polski, we wsi Zacisze.

dolnośląskie / lubański / Świeradów-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Gościniec Kliczków

Gościniec Kliczków

50 - 75 PLN

Gdzieś na południowym skraju BORÓW DOLNOŚLĄSKICH jest "zaczarowane" miejsce - daleko od miejskiego zgiełku a jednocześnie blisko głównych szlaków komunikacyjnych, położony w środku lasu nad rzeką Kwisą Gościniec - znakomity wybór dl.

dolnośląskie / bolesławiecki / Kliczków

ZOBACZ OBIEKT Domek w górach nad jeziorem

Domek w górach nad jeziorem

35 - 50 PLN

Mam do wynajęcia nowy domek całoroczny w miejscowości Karłowice nad Zalewem Złotnickim domek jest nowy z kominkiem 3 pokoje kuchnia łazienka tv sat kajak i rower wodny w cenie domku teren ogrodzony parking przy domku 10km do Świeradowa Zdrój,.

dolnośląskie / lubański / Karłowice

ZOBACZ OBIEKT Willa nad potokiem górskim

Willa nad potokiem górskim

35 - 50 PLN

Willa nad potokiem - położona jest w Karkonoszach.

dolnośląskie / jeleniogórski / Barcinek

Wyszukiwarka