ZAMEK BOLKÓW

Zamek Bolków położony jest w województwie dolnośląskim w niewielkim miasteczku o takiej samej nazwie, co forteca. Na dzień dzisiejszy zlokalizowane jest tu Muzeum Regionalne będące filią Muzeum Karkonoskiego. Przypuszcza się, iż zamek istniał już w IX wieku naszej ery, ale nie zachowały się żadne dowody świadczące o tym fakcie. Z czasem zamek stawał się coraz większy, by sprostać coraz lepszym technologiom oblężniczym. Osobą, która zdecydowała się na budowę tego zamku był Bolesław II Rogatka, który jest dosyć mało znanym księciem. Już w połowie XIV wieku forteca połączyła się z systemem fortyfikacji miejskich i tym samym stała się jeszcze trudniejsza do zdobycia. Wartą odnotowania ciekawostką jest, iż w 2001 roku kręcone były tu zdjęcia do filmu Wiedźmin. Dzięki istnieniu tu muzeum będziemy mogli podziwiać wiele interesujących eksponatów związanych przede wszystkim z zamkiem, lecz nie tylko. Na dzień dzisiejszy zamek staje się coraz bardziej popularny głównie za sprawą dobrej reklamy. Spora część turystów to Niemcy, którzy niegdyś przecież mieszkali na tym terenie. Forteca położona jest na wyżynie, co w przeszłości tylko utrudniało jej zdobycie. Oprócz kręconych scen do filmu Wiedźmin na zamku prowadzono sesję zdjęciową na potrzeby filmu Tajemnica Twierdzy Szyfrów. Dla młodych ciekawostką jest bez wątpienia fakt, że twierdza zastała pokazana w jednym z teledysków. Prawdopodobnie w okresie drugiej wojny światowej prowadzono tu tajemnicze badania, jednak nie zostało do tej pory potwierdzone, jaki one miały charakter.
ZOBACZ OBIEKT Apartament Złoty Park MarkoweApartamenty.pl, Szklarska Poręba

Apartament Złoty Park MarkoweApartamenty.pl, Szklarska Poręba

250 - 1000 PLN

Apartament Złoty Park , to przestronny i komfortowo urządzony apartament o powierzchni 42m2 z przepięknym widokiem na Szrenicę i pasmo Karkonoszy znajdujący się na drugim piętrze budynku z windą i prywatnym parkingiem w kompleksie Villa Park

dolnośląskie / jeleniogórski / Szklarska Poręba

ZOBACZ OBIEKT Apartament Złote Wzgórze MarkoweApartamenty.pl Szklarska Poręba

Apartament Złote Wzgórze MarkoweApartamenty.pl Szklarska Poręba

280 - 1000 PLN

Przestronny i komfortowo urządzony Apartament Złote Wzgórze o powierzchni 65m2 znajduje się na pierwszym piętrze budynku z windą i garażem podziemnym.

dolnośląskie / jeleniogórski / Szklarska Poręba

ZOBACZ OBIEKT Villa Elizabeth

Villa Elizabeth

120 - 349 PLN

Villa Elizabeth to wyjątkowe miejsce na wypoczynek dla miłośników historii i zabytków przyrody, poszukiwaczy skarbów i fascynatów tajemnic Dolnego Śląska.

dolnośląskie / jaworski / Bolków

ZOBACZ OBIEKT Hotel Bolków

Hotel Bolków

45 - 170 PLN

Hotel położony w Bolkowie ( http://spacer. bolkow.

dolnośląskie / jaworski / Bolków

ZOBACZ OBIEKT Jelenia Struga SPA RESORT

Jelenia Struga SPA RESORT

174 - 309 PLN

Jelenia Struga SPA RESORT w Karkonoszach i Jelenia Struga DAY SPA z samego centrum Wrocławia zaprasza serdecznie wszystkich Gości pragnących zapomnieć o stresie i napięciach dnia codziennego, chcących odbyć relaksującą podróż w krainę bł.

dolnośląskie / jeleniogórski / Kowary

ZOBACZ OBIEKT Willa nad potokiem górskim

Willa nad potokiem górskim

35 - 50 PLN

Willa nad potokiem - położona jest w Karkonoszach.

dolnośląskie / jeleniogórski / Barcinek

Wyszukiwarka