ULICA MARIACKA

Ulica Mariacka to bez wątpienia najpiękniejsza i najpopularniejsza z gdańskich uliczek, pamiętająca zamierzchłe czasy. Posiada ona całkowicie zrekonstruowane przedproża co pozwala na idealne oddanie klimatu i charakteru dawnej zabudowy Gdańska. Prowadzi ona od Bazyliki Mariackiej do Długiego Pobrzeża, poprzez średniowieczną Bramę Mariacką. Niegdyś jej nazwa brzmiała zupełnie inaczej, mianowicie: "Frauengasse", czyli "Panieńska". Ulica Mariacka od dawna zamknięta jest dla ruchu kołowego, lecz okrągły rok tętni życiem. Przechadzając się można tu spotkać turystów z całej Polski, a także spoza granic naszego kraju. Przyjeżdżając tu możemy wędrować po starym granitowym bruku, podziwiać kunszt dawnych mistrzów i współczesnych artystów gdańskich. Warto zwrócić uwagę, iż miniony czas bardzo odcisnął swoje piętno szczególnie na fasadach wąskich domów oraz gankach przekształconych w niewielkie sklepiki.
ZOBACZ OBIEKT 2 pokojowe na gdańskiej starówce

2 pokojowe na gdańskiej starówce

Apartament o powierzchni 36m2, przeznaczony dla maksymalnie 4 osób.

pomorskie / Gdańsk / Gdańsk

ZOBACZ OBIEKT Pokoje Na Niwki

Pokoje Na Niwki

50 - 70 PLN

Pokoje Na Niwki Oferujemy Państwu wynajem pokoi najbliżej Starego Miasta w Gdańsku! PRZYSTĘPNE CENY! Pokoje z łazienkami, tv satelitarna, internetem.

pomorskie / Gdańsk / Gdańsk

ZOBACZ OBIEKT Apartament 100 m od Neptuna

Apartament 100 m od Neptuna

280 - 300 PLN

Apartament przeznaczony jest dla 4 osób, chcących zatrzymać się w Gdańsku na Starówce, w sąsiedztwie samego Neptuna, a jednocześnie w miejscu spokojnym i odciętym od ulicznych hałasów.

pomorskie / Gdańsk / Gdańsk

Wyszukiwarka