TWIERDZA BOYEN W GIŻYCKU

Twierdza Boyen w Giżycku, czyli po niemiecku Festung Boyen, to jeden z najciekawszych, do dziś zachowanych elementów dziewiętnastowiecznych fortyfikacji w naszym kraju. Wniesiona na obszarze Prus Wschodnich z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV w tysiąc osiemset pięćdziesiątym szóstym roku twierdza powstawała przez dwanaście lat. Położona w wąskim przesmyku pomiędzy dwoma dużymi jeziorami mazurskimi (Niegocin i Kisajno) stanowiła ważny obiekt o strategicznym znaczeniu, jako główne ogniwo łańcucha umocnień strzegących dostępu do państwa pruskiego. Dziś Twierdza Boyen w Giżycku to wspaniały zabytek, który stanowi ważną atrakcję turystyczną całego regionu. Twierdza ta spełniała istotną rolę zarówno podczas pierwszej, jak i drugiej Wojny Światowej - wówczas znajdował się tutaj szpital polowy, a także placówka niemieckiego wywiadu, w której rekrutowano do współpracy rosyjskich oficerów. Była to jedna z twierdz pomocniczych w stosunku do "Wilczego Szańca", w którym dokonano nieudanego zamachu na Hitlera.
ZOBACZ OBIEKT Hotel Ognisty Ptak***

Hotel Ognisty Ptak***

120 - 750 PLN

Całoroczny Hotel Ognisty Ptak*** położony nad malowniczym jeziorem Święcajty w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

warmińsko-mazurskie / węgorzewski / Ogonki

ZOBACZ OBIEKT Agrobarcie

Agrobarcie

25 - 50 PLN

Domek duży: I część - parter Pokój z kominkiem, stołem bilardowym i wersalką dla dwóch osób, obok dwie nieduże sypialnie dla 2 i 1 osoby, kuchnia w pełni wyposażona(lodówka, kuchnia, mikrofalówka, naczynia), łazienka.

warmińsko-mazurskie / gołdapski / Dubeninki

ZOBACZ OBIEKT Domek na Mazurach

Domek na Mazurach

30 - 30 PLN

Do wynajęcia domek całoroczny w miejscowości Kruklanki na Mazurach.

warmińsko-mazurskie / giżycki / Kruklanki

Wyszukiwarka