TATRZAŃSKI PARK NARODOWY

Tatrzański Park Narodowy został utworzony w 1954 roku. Leży w województwie małopolskim, a jego powierzchnia wynosi 211,64 km2. Na granicy Polski i Słowacji, wznoszą się góry Tatry. Najwyższy szczyt Tatr po stronie Słowacji to Gerlach (2655 m n.p.m.), natomiast najwyższy szczyt polski - Rysy (2499 m n.p.m.), które mają duże różnice wzniesień, piętrowość klimatu i niezwykły skład gatunkowy fauny i flory sprawiają. Powierzchnia Tatr wynosi ok. 750 km2, z czego 150 km2 przypada na Tatry Polskie, natomiast reszta to Tatry Słowackie. Rzeki zaczynające swój bieg w Tatrach Polskich należą do zlewiska Bałtyku. Tatry jest jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju, która przyciągają turystów zarówno z kraju jak i z zagranicy. Turyści mają do dyspozycji sieć szlaków turystycznych o różnych stopniach trudności o łącznej długości 245 km. Szlaki te mają różny stopień trudności: od bardzo łatwych po bardzo trudne i wyposażone w urządzenia asekuracyjne takie jak łańcuchy, klamry i drabinki. Do dyspozycji turystów są udostępnione trasy narciarskie zjazdowe i nartostrady. W Tatrzańskim Parku Narodowego turystyka rowerowa uprawiana jest tylko na udostępnionych do tego celu szlakach lub drogach. Wędrując po Tatrach podziwiamy piękno przyrody. Na górskich ścieżkach można spotkać ślady działalności człowieka, np. szałasy, pomniki, czy kapliczki. Jednym z najczęściej odwiedzanych schronisk tatrzańskich jest "Morskie Oko", położone nad jeziorem o tej samej nazwie. Innym ciekawym schroniskiem jest schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, położone w samym sercu polskiej części Tatr.
ZOBACZ OBIEKT Apartament Paulina

Apartament Paulina

75 - 200 PLN

Apartament Paulina Apartament w nowym budynku w centrum Zakopanego przy ulicy Kamieniec, urządzony w bardzo nowoczesnym stylu i najwyższym standardzie.

małopolskie / tatrzański / Zakopane

ZOBACZ OBIEKT Gospodarstwo Agroturustyczne u Blaszyńskich

Gospodarstwo Agroturustyczne u Blaszyńskich

18 - 25 PLN

Gospodarstwo zlokalizowane jest w Chochołowie - malowniczej wsi położonej na trasie do Zakopanego, w odległości 7 km od Tatrzańskiego Parku Narodowego.

małopolskie / tatrzański / Zakopane

ZOBACZ OBIEKT Hotel Tatry*** atrakcyjne ceny

Hotel Tatry*** atrakcyjne ceny

55 - 100 PLN

Zespół "Tatry" Polana Zgorzelisko jest najwyżej położonym obiektem konferencyjno-wypoczynkowym w Polsce z przepiękną panoramą Tatr.

małopolskie / tatrzański / Zakopane

ZOBACZ OBIEKT Wynajem pokoi z wyżywieniem Helena Majerczyk

Wynajem pokoi z wyżywieniem Helena Majerczyk

20 - 50 PLN

Nasz dom położony jest w Zakopanem na Cyrhli, nad brzegiem lasu, w zacisznym miejscu, oddalonym od zgiełku samochodów i hałasu miejskiego.

małopolskie / tatrzański / Zakopane

ZOBACZ OBIEKT MIGLÓWKA

MIGLÓWKA

30 - 70 PLN

Zapraszamy Państwa do "MIGLÓWKI" obiekt znajduje jest przy głównej ulicy (centrum) w Bukowine Tatrzańskiej 15 km od Zakopanego dom: 018 20 774 15 kom/0-697-161-106 Oferujemy: LATO CENA OD 30 zł DO 60 zł ZIMA CENA OD 40 zł DO 70 z

małopolskie / tatrzański / Bukowina Tatrzańska

ZOBACZ OBIEKT Dom Wczasowy Tulipan

Dom Wczasowy Tulipan

30 - 80 PLN

Dom Wczasowy Tulipan znajduje się w spokojnej i cichej dzielnicy Zakopanego - Olczy.

małopolskie / tatrzański / Zakopane

ZOBACZ OBIEKT Pokoje gościnne

Pokoje gościnne

Obiekt usytuowany jest w atrakcyjnej turystycznie miejscowości górskiej obok Zakopanego.

małopolskie / tatrzański / Bukowina Tatrzańska

ZOBACZ OBIEKT Dworek Sichlański

Dworek Sichlański

45 - 50 PLN

Dworek dysponuje 34 miejscami noclegowymi w komfortowych pokojach 2, 3 i 4 osobowych.

małopolskie / tatrzański / Murzasichle

ZOBACZ OBIEKT ''MAJERCZYK''

''MAJERCZYK''

27 - 50 PLN

ZAKPOANE-pokoje w pobliżu wyciągów narciarskich KOŹNIEC, NOSAL.

małopolskie / tatrzański / Zakopane

Wyszukiwarka