TARNICA

Tarnica jest najwyższym szczytem po polskiej stronie Bieszczad, i zarazem najbardziej popularnym . Dostać się możemy na szczyt mając do wyboru zaledwie dwa szlaki turystyczne ? czerwonym oraz niebieskim. Bieszczady to jedne z piękniejszych gór na obszarze państwa polskiego i są one bardzo chętnie zwiedzane przez turystów z Polski, ale nie tylko. Tarnica wznosi się na wysokość 1346 metrów nad poziomem morza, więc zdobycie jej nie powinno być dla nas dużym wyzwaniem. W 1987 roku stanął tu na pamiątkę obecności księdza Karola Wojtyły wielki żelazny krzyż, który możemy podziwiać po dziś dzień. Jeżeli zależy nam na czasie powinniśmy wybrać niebieski szlak turystyczny, gdyż wejście na szczy przy jego pomocy trwa 2 godziny. Jednak lepszymi widokami nacieszymy się podróżując czerwonym szlakiem zwanym także Głównym Szlakiem Beskidzkim. Na samym szczycie Tarnicy znajduje się wieża widokowa, z której szczytu będziemy w stanie podziwiać wspaniałe widoki. Bieszczady mimo położenia praktycznie na samym końcu naszego kraju są bardzo popularne nie tylko wśród turystów z naszego kraju, ale także ze Słowacji, czy Ukrainy. Bieszczady Zachodnie należą do Polski, natomiast Bieszczady Wschodnie znajdują się na obszarze Ukrainy i są one wyższe aniżeli po polskiej stronie. Najwyższym szczytem jest tam Pikuj mogący się pochwalić wysokością rzędu 1408 metrów nad poziomem morza. Samo pojęcie Bieszczady jest dosyć niejasne, z racji tego, że dzielą się one na wspomniane Bieszczady Zachodnie i Bieszczady Wschodnie. Bieszczady należą do Beskidu Wschodniego, ale rzadko się o tym wspomina, przez co w sumie niewiele osób ma świadomość tego.
ZOBACZ OBIEKT Antonówka

Antonówka

30 - 40 PLN

Domek cało roczny. W pełni wyposażony. 2 pokoje 4 osobowe, 1 pokój 2 osobowy.

podkarpackie / bieszczadzki / Ustrzyki Dolne

ZOBACZ OBIEKT Domki letniskowe Pokoje Gościnne  Nad Zalewem  Solińskim Zawóz

Domki letniskowe Pokoje Gościnne Nad Zalewem Solińskim Zawóz

20 - 35 PLN

Serdecznie witamy Państwa w turystycznej miejscowości Zawóz położonej malowniczo na półwyspie Jeziora Solińskiego i zapraszamy do naszego Gospodarstwa Agroturystycznego położonego 50m od Jeziora Solińskiego.

podkarpackie / leski / Zawóz

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat Bogdanka

Pensjonat Bogdanka

225 - 435 PLN

Pensjonat Bogdanka - oferta dla pragnących odpocząć w komfortowych warunkach: do dyspozycji Gości pokoje 2,3,4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażone w TV-Sat i lodówkę, bądź apartamenty dwupokojowe, także 2,3,4 osobowe.

podkarpackie / leski / Kalnica

Wyszukiwarka