SZTOLNIE KOWARY

Sztolnie Kowary zostały udostępnione turystom w 2000 r. na terenie nieczynnej już rudy uranu. Powstały szlak turystyczny liczy około 1,2 km długości, trasa interesująca i bezpieczna. Prowadzi odwiedzających w świat legend, tajemnic i poszukiwaczy skarbów. Rudy uranu wydobyte z kowarskich sztolni posłużyły m.in. ZSRR w latach czterdziestych i pięćdziesiątych do produkcji broni atomowej. Trasa wiedzie przez podziemne chodniki, groty i komory. Obejrzeć tu można skarby Walonów, eksponaty związane z wydobyciem rud uranu oraz przyjrzeć się można pracy górników. W czasie spaceru można pokosztować wody "Potencjałki", która raczyli się kiedyś gwarkowie. Wybierając się na około godzinny spacer po sztolni - koniecznie w towarzystwie przewodnika, należy ciepło się ubrać, bo panują tu dość niskie temperatury oraz jest duża wilgotność powietrza.
ZOBACZ OBIEKT Dwa Potoki Resort&Spa

Dwa Potoki Resort&Spa

180 - 350 PLN

Piękne miejsce na wypoczynek w leśnym zaciszu, pośród krystalicznie czystych, górskich potoków. Idealne miejsce na relaks, podróże służbowe, rodzinny urlop :)

dolnośląskie / jeleniogórski / Karpacz

ZOBACZ OBIEKT Pod jaworem

Pod jaworem

20 - 30 PLN

Gospodarstwo agroturystyczne " Pod Jaworem " znajduje sie w samym sercu uroczej wsi Bukowiec położonej w Karkonoszach.

dolnośląskie / jeleniogórski / Bukowiec

ZOBACZ OBIEKT Joanna

Joanna

40 - 80 PLN

W urokliwym miejscu, na samym końcu Kowar, nieopodal sztolni kowarskich, Hotelu SPA Jelenia Struga, tuż pod lasem znajduje się malutki domek, w którym możecie Państwo spędzić kilka wspaniałych dni.

dolnośląskie / jeleniogórski / Kowary

ZOBACZ OBIEKT Ośrodek MSW Przedwiośnie

Ośrodek MSW Przedwiośnie

36 - 85 PLN

Ośrodek Wypoczynkowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych stanowi alternatywę dla osób lubiących wypoczywać w mniejszych, kameralnych obiektach z dala od zgiełku, oczekując jednocześnie przy tym wysokiego poziomu usługi noclegowej i gastronomicznej.

dolnośląskie / jeleniogórski / Kowary

ZOBACZ OBIEKT Jelenia Struga SPA RESORT

Jelenia Struga SPA RESORT

174 - 309 PLN

Jelenia Struga SPA RESORT w Karkonoszach i Jelenia Struga DAY SPA z samego centrum Wrocławia zaprasza serdecznie wszystkich Gości pragnących zapomnieć o stresie i napięciach dnia codziennego, chcących odbyć relaksującą podróż w krainę bł.

dolnośląskie / jeleniogórski / Kowary

ZOBACZ OBIEKT Karkonoskie Siodło

Karkonoskie Siodło

45 - 85 PLN

Stworzyliśmy dla Państwa magiczne miejsce w rodzinnym klimacie.

dolnośląskie / jeleniogórski / Karpacz

ZOBACZ OBIEKT Willa Pod Wieżami

Willa Pod Wieżami

50 - 110 PLN

Willa znajduje się w Karpaczu Górnym, w okolicy Muzeum Zabawek.

dolnośląskie / jeleniogórski / Karpacz

Wyszukiwarka