STARY RYNEK W POZNANIU

Stary Rynek w Poznaniu jest bez wątpienia wyjątkowym miejscem, które powinniśmy koniecznie odwiedzić. Jego początki sięgają 1253 roku ? wtedy został on właśnie wytyczony i do dziś możemy go podziwiać. Warto zatrzymać się dłużej w tym miejscu i podziwiać najwspanialsze zabytki Poznania. Podobnie, jak w przypadku Krakowa, tak i tutaj będziemy mogli obejrzeć wspaniałe sukiennice, czy stare kramy. Powinno się wspomnieć o fakcie, iż jest to trzeci największy rynek w Polsce i zarazem jeden z największych na Starym Kontynencie. Przyciąga on wielu turystów zarówno z naszej ojczyzny, jak i coraz częściej z zagranicy. Ratusz w Poznaniu zachwyci nas z pewnością renesansową architekturą, która jest bardzo piękna. Nie jest znana dokładna data powstania ratusza, jednak pierwsze dokumenty świadczące o jego istnieniu pochodzą z 1310 roku. Był on wielokrotnie przebudowywany i jego obecny kształt pochodzi z 2002 roku, kiedy to zakończyła się jego dziesięcioletnia renowacja. Waga Miejska w Poznaniu to kolejna interesująca atrakcja, przy której powinniśmy się zatrzymać na trochę i ją obejrzeć. Budynek posiada jedno piętro i został on wybudowany w pierwszej połowie XVI wieku. Pierwotnie budowla miała renesansowy charakter, jednak w wyniku ciągłej przybudowy do dzisiejszego dnia przetrwał jedynie kominek. Na dzień dzisiejszy odbywają się tu koncerty muzyki poważnej, które przyciągają sporą liczbę wielbicieli tej muzyki z całej Polski. Wspomniany kominek niestety nie znajduje się w budynku wagi, gdyż został on przeniesiony do ratusza miejskiego i na dziś dzień jest ozdobą sali królewskiej.
ZOBACZ OBIEKT Apartament Serce Poznania

Apartament Serce Poznania

100 - 175 PLN

Apartament SercePoznania (33 m2, 2 piętro). Wyjątkowy i komfortowy apartament położony w samym sercu Poznania, w nowym apartamentowcu, oferuje połączenie modernistycznego wnętrza, wysokiego standardu oraz poczucia prywatności.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT U Ani - pokoje gościnne

U Ani - pokoje gościnne

40 - 60 PLN

Oferujemy Państwu pokoje gościnne w domku jednorodzinnym, w każdym pokoju telewizor, 2łazienki, kuchnia z jadalnią (pełne wyposażenie).

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Fusion Hostel&Hotel

Fusion Hostel&Hotel

55 - 149 PLN

Serdecznie witamy w Fusion Hostel&Hotel - europejskiej marce łączącej, dla Państwa wygody, standard hotelowy z niepowtarzalną atmosferą.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Apartamenty w Poznaniu

Apartamenty w Poznaniu

30 - 450 PLN

Wszystkie prezentowane apartamenty i studia to samodzielne mieszkania, w pełni wyposażone, z kuchnią lub aneksem kuchennym oraz łazienką.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Apartamenty w Poznaniu - STAYONDAY

Apartamenty w Poznaniu - STAYONDAY

Cokolwiek sprowadza Cię do Poznania, trafiłeś pod dobry adres.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

ZOBACZ OBIEKT Apartament Gerard Conefrey

Apartament Gerard Conefrey

180 - 200 PLN

Szanowni Państwo! Zapraszamy do ekskluzywnego apartamentu w centrum Poznania.

wielkopolskie / Poznań / Poznań

Wyszukiwarka