POŁONINA WETLIŃSKA

Połonina Wetlińska rozciąga się w Bieszczadach miedzy doliną Wetliny i Potoku Nasiczańskiego. Najwyższy spośród jej sześciu szczytów ma wysokość 1253 m n.p.m., zaś najniższy jej punkt to Przełęcz Mieczysława Orłowicza (1075 m n.p.m.). Pod jednym z wierzchołków znajduje się schronisko PTTK "Chatka Puchatka". Pewna legenda głosi, że na jednym ze szczytów w dawnych czasach stał drewniany zamek i strzegł on miejscową ludność przed najazdami tatarskim. Tatarskie hordy długo nie mogły go zdobyć, aż drewniana budowla, kryta słomą zapaliła się od płonącej strzały. Obecnie Połonina Wetlińska wchodzi w skład Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a ten z kolei stanowi część Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery "Karpaty Wschodnie", znajdującego się na pograniczu Polski, Ukrainy i Słowacji.
ZOBACZ OBIEKT Noclegi Bieszczady

Noclegi Bieszczady

Oferujemy pokoje 2- 3 osobowe z łazienką, telewizją i dostępem do bezprzewodowej linii internetowej, możliwość korzystania z kuchni i osobnej lodówki.

podkarpackie / bieszczadzki / Ustrzyki Dolne

ZOBACZ OBIEKT Antonówka

Antonówka

30 - 40 PLN

Domek cało roczny. W pełni wyposażony. 2 pokoje 4 osobowe, 1 pokój 2 osobowy.

podkarpackie / bieszczadzki / Ustrzyki Dolne

ZOBACZ OBIEKT Pensjonat Bogdanka

Pensjonat Bogdanka

225 - 435 PLN

Pensjonat Bogdanka - oferta dla pragnących odpocząć w komfortowych warunkach: do dyspozycji Gości pokoje 2,3,4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażone w TV-Sat i lodówkę, bądź apartamenty dwupokojowe, także 2,3,4 osobowe.

podkarpackie / leski / Kalnica

ZOBACZ OBIEKT BAAW

BAAW

80 - 320 PLN

Przygotowaliśmy do Państwa dyspozycji komfortowe domki, położone w malowniczej, turystycznej miejscowości Strzebowiska.

podkarpackie / leski / Cisna

Wyszukiwarka