PARK KRAJOBRAZOWY POJEZIERZA IŁAWSKIEGO

Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego i jego otuliny leżą w zdecydowanej większości w województwie warmińsko-mazurskim, a zaledwie niewielki skrawek parku do województwa pomorskiego. Ów park powstał w 1993 roku, a jego powierzchnia osiąga 25 045 ha. Miejsce to znane jest przede wszystkim ze znajdujących się tu jezior i lasów. Najpiękniejsze i najpopularniejszy jeziora to Jeziorak i Jasne, a także "Aleje Napoleona", czyli aleje wzdłuż których rosną bardzo stare sosny. Jezioro Jasne słynie z niezwykle czystej wody na skalę ogólnopolską, nawet do 15 metrów. Poza tym Jezioro Jeziorak razem z otaczającymi go lasami jest bardzo unikalnym zasobem fauny i flory, a także ostoją dla zagrożonych gatunków ptaków. W Parku Krajobrazowym Pojezierza Iławskiego znajdują się następujące Rezerwaty Przyrody: "Jezioro Czerwica" (rezerwat faunistyczny), "Jezioro Gaudy", "Jasne" (rezerwat krajobrazowo-leśny).
ZOBACZ OBIEKT MAZURY-DOMEK LETNISKOWY 8-10 0SÓB J.JEZIORAK

MAZURY-DOMEK LETNISKOWY 8-10 0SÓB J.JEZIORAK

8 - 25 PLN

Siemiany MAZURY NAD J. JEZIORAK IŁAWSKI PARK KRAJOBRAZOWY - DOMEK 8-10 OSÓB 2009!!! Zaczynamy przyjmowanie rezerwacji wiosenno-letnich!!! PATRZ CENNIK 2009! Zbliżone odległości od obiekt: W-wa-250km; G.

warmińsko-mazurskie / iławski / Siemiany

ZOBACZ OBIEKT Domek letniskowy

Domek letniskowy

20 - 20 PLN

Witam serdecznie. Zapraszam do skorzystania z domku letniskowego w Makowie gmina Iława.

warmińsko-mazurskie / iławski / Makowo

ZOBACZ OBIEKT domek letniskowy

domek letniskowy

25 - 35 PLN

Domek letniskowy w Iławie z pełnym wyposażeniem, 4-osobowy, aneks kuchenny + pokój, łazienka, wiata z możliwością grillowania.

warmińsko-mazurskie / iławski / Iława

Wyszukiwarka