MUZEUM JANA KASPROWICZA

Muzeum Jana Kasprowicza powstało w Zakopanem, w dawnej willi autora, w której spędził swoje ostatnie lata życia. Sam budynek pochodzi z 1920 roku wybudowany przez harendziańskiego górala Jana Klusia-Fudalę. W 1923 roku willę kupił Kasprowicz, gdzie mieszkał około 3 lat i tutaj powstały m.in. wiersze z cyklu "Mój świat". Obecnie można zwiedzać budynek z udziałem przewodnika. Można tu zobaczyć pokój stołowy - dawna sień, po lewej stronie "izbę czarną", czyli salonik. Natomiast po prawej znajduje się "izba biała", adaptowana na sypialnię. Zaś z tyłu jest kuchnia i biblioteka, które są nieudostępniane zwiedzającym. Wnętrze muzeum zdobią przedmioty należące do Jana Kasprowicza, m.in. trzy portrety, autorstwa Witkacego (dwa z nich przedstawiają Jana Kasprowicza, trzeci jego żonę-Marusię), maskę pośmiertną, zdjętą w dniu śmierci Kasprowicza przez góralskiego artystę Stanisława Gąsienicę-Sobczaka-Johyma, batik autorstwa Marii Kasprowiczowej, a na nim - zasuszone kwiaty, zebrane przez panią Marusię w dniu śmierci jej męża, biblioteczkę Kasprowicza, zawierającą tylko kilkaset tomów, zbiory ceramiki, okazy góralskiej sztuki ludowej, meble pochodzące z wyprawy ślubnej Marii Kasprowiczowej i wiele innych dzieł i pamiątek.
ZOBACZ OBIEKT ośrodek wypoczynkowy juzef

ośrodek wypoczynkowy juzef

25 - 80 PLN

Wieloletnie doświadczenie w organizacji wypoczynku indywidualnego i zbiorowego, stała praca nad podniesieniem standardu, to niewątpliwe atuty naszego pensjonatu.

małopolskie / tatrzański / Zakopane

ZOBACZ OBIEKT Apartament

Apartament

Apartament o powierzchni 52m2 mieści się w sześcioapartamentowej willi.

małopolskie / tatrzański / Zakopane

ZOBACZ OBIEKT Dom Kresy

Dom Kresy

Eleganckie apartamenty o dogodnej lokalizacji, ścisłe centrum Zakopanego, zaledwie 30m od Krupówek.

małopolskie / tatrzański / Zakopane

ZOBACZ OBIEKT Ośrodek Wypoczynkowy

Ośrodek Wypoczynkowy

30 - 40 PLN

Serdecznie zapraszamy turystów indywidualnych oraz grupy zorganizowane do Ośrodka wypoczynkowego "KUBIK" położonego w malowniczej miejscowości Biały Dunajec, 8 km od Zakopanego.

małopolskie / tatrzański / Zakopane

ZOBACZ OBIEKT ALMA

ALMA

30 - 50 PLN

Witamy !!! Pragniemy przedstawić Państwu naszą ofertę noclegową.

małopolskie / tatrzański / Zakopane

ZOBACZ OBIEKT Willa Rokita Zakopane

Willa Rokita Zakopane

40 - 60 PLN

Serdecznie Zapraszamy do naszej Willi Rokita położonej na przestrzennej działce z widokiem na ogród i panoramę Tatr.

małopolskie / tatrzański / Zakopane

Wyszukiwarka