MUZEUM BURSZTYNU W STEGNIE

Muzeum Bursztynu w Stegnie jest całkowicie prywatną placówką, gdzie poznamy historię tej pięknej żywicy. Nazwa bursztyn pochodzi od języka niemieckiego i oznacza w dosłownym przetłumaczeniu na nasz ojczysty język kamień, który płonie. W Muzeum w Stegnie będziemy mogli podziwiać jedne ze wspanialszych okazów bursztynu, jakie zostały odnalezione w Polsce i nie tylko. Budynek już z dalszej odległości przykuwa naszą uwagę, gdyż jest on dosyć nietypowy, jak na muzeum. Z zewnątrz wygląda on bardziej jak skansen, aniżeli muzeum bursztynu. Jednak turystów to cieszy i rokrocznie odwiedza to miejsce naprawdę duża ich liczba. Właściciel muzeum gromadzi zbiory dosyć długo i możemy oglądać wiele jego wyrobów wykonanych z tego złocistego kruszcu. Ciekawostką jest, iż w sali muzealnej będziemy mogli nauczyć się odróżniać oryginalny bursztyn od tego fałszywego. Będziemy mogli zobaczyć zarówno bursztyn z uwięzionymi w ich wnętrzu owadami, jak i ten w którym środek jest niemal cały pusty. Wyjątkową atrakcją jest bez wątpienia drzewo w całości ociekające drogocennym bursztynem.
ZOBACZ OBIEKT Apartament-Jantar

Apartament-Jantar

200 - 250 PLN

Zapraszamy Państwa do naszego całorocznego 2-pokojowego apartamentu. Apartamentowiec wybudowany w 2007 roku na całkowicie zamkniętym terenie. Pokoje w pełni wyposażone, łazienka, aneks kuchenny, TV-SAT.

pomorskie / nowodworski / Jantar

ZOBACZ OBIEKT APARTAMENT TOPOLA

APARTAMENT TOPOLA

50 - 100 PLN

Zapraszamy do miejscowości Stegna, położonej na granicy Żuław Wiślanych i piaszczystej Mierzei Wiślanej do nowooddanego w 2008 roku komfortowego,całorocznego apartamentowca.

pomorskie / nowodworski / Stegna

ZOBACZ OBIEKT APARTAMENT FABIO

APARTAMENT FABIO

50 - 60 PLN

APARTAMENT W PEŁNI WYPOSAŻONY Z ŁAZIENKĄ (kabina natryskowa) i aneksem kuchennym na parterze oraz na trzecim piętrze -mikrofalówka -czajnik elektryczny -sandwicz -naczynia, sztućce -kuchenka elektryczna -lodówka -żelazko -tv,kabló.

pomorskie / nowodworski / Stegna

Wyszukiwarka