KOLEJKA NA GÓRĘ PARKOWĄ

Kolejka na Górę Parkową położona w Krynicy-Zdrój jest wygodnym sposobem na dostanie się na jej szczyt. Miejscowość Krynica Górska jest bardzo popularna wśród polskich turystów ze względu na bliskość gór. Miasteczko odwiedzanie jest również przez kuracjuszy, z racji sanatoriów korzystających z leczniczych źródeł, jakie tu występują. Kolejka na Parkową Górę jest zabudowana i ma charakter gondolowy. Porusza się ona po szynach i z jej okien będziemy mogli podziwiać naprawdę piękne widoki. Tym środkiem transportu poruszać się możemy już od 1937 roku i jest to pierwsza taka kolej linowo-terenowa na terenie naszego państwa. Warto przespacerować się po Parku Zdrojowym, gdzie znajduje się wiele ścieżek spacerowych, poza tym kilka stawów, tor saneczkowy i szlak turystyczny. Pociechy ucieszą się z pewnością z wyciągu narciarskiego przeznaczonego specjalnie dla nich. Na starym torze saneczkowym niegdyś odbywało się wiele uroczystości sportowych o znaczeniu międzynarodowym. Sama Krynica ma sportowcom bardzo dużo do zaoferowania wszak jest to miejsce, gdzie narodziło się saneczkarstwo w naszym kraju. Do Krynicy przyjeżdża tak wielu turystów, że niestety występują już od kilku lat problemy z parkowaniem. Krynica to jednak przede wszystkim uznane w całym kraju uzdrowisko, gdzie leczy się wiele różnorodnych schorzeń.
ZOBACZ OBIEKT Ośrodek Wypoczynkowy "PROMIEŃ"

Ośrodek Wypoczynkowy "PROMIEŃ"

25 - 30 PLN

Ośrodek położony jest u podnóża Góry Parkowej, w odległości 400 m od pijalni głównej i centrum uzdrowiska, około 200 m od dworca PKP i PKS.

małopolskie / nowosądecki / Krynica-Zdrój

ZOBACZ OBIEKT Hajduczek

Hajduczek

25 - 35 PLN

Zastanawiają się Państwo, gdzie pojechać na tegoroczne ferie zimowe??? Poszukują Państwo miejsca, gdzie można odpocząć od codziennych obowiązków, a jednocześnie w miły i aktywny sposób spędzić wolny czas??? Jeżeli tak, to serdeczni.

małopolskie / nowosądecki / Krynica-Zdrój

Wyszukiwarka