JEZIORO WIGRY

Wigry to jezioro wytopiskowe na Równinie Augustowskiej, na północnym krańcu Puszczy Augustowskiej. Jego powierzchnia wynosi prawie 22 tys. ha, a głębokość do 73 metrów. Jest to jedno z najgłębszych i największych jezior w Polsce. Nad taflę wody wystaje 18 wysp, a na brzegu przycupnęły liczne półwyspy. Najbardziej znany jest Półwysep Klasztorny, na którym w latach 1694 - 1745 wzniesiono zespół klasztorny zakonu kamedułów; w skład tego zespołu wchodzi barokowy kościół i domki eremitów, pełniące obecnie funkcję hotelu. Część jeziora wraz z przyległym obszarem stanowi rezerwat przyrody "Ostoja Bobrów Stary Folwark". Dzięki czystej wodzie są tu liczne ostoje bobrów. Przez jezioro przepływa rzeka Czarna Hańcza. Obecnie teren jeziora oraz najbliższa jego okolica stanowią Wigierski Park Narodowy.
ZOBACZ OBIEKT Domek letniskowy Dowcień

Domek letniskowy Dowcień

20 - 30 PLN

Domek letniskowy położony na Suwalszczyźnie w Burdyniszkach, w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego, tuż przy jeziorze Dowcień (odl.

podlaskie / suwalski / Burdeniszki

ZOBACZ OBIEKT Pokoje nad jeziorem Serwy

Pokoje nad jeziorem Serwy

35 - 60 PLN

Oferujemy Państwu pokoje z pościelą, w dwóch kategoriach i miejscach: nowo wyremontowanym domu mieszkalnym domkach kempingowych nad jeziorem.

podlaskie / augustowski / Serwy

Wyszukiwarka