JEZIORO WDZYDZE

Jezioro Wdzydze zwane jest również Kaszubskim Morzem, Wielką Wodą lub Szerzawą. Położone jest na Równinie Charzykowskiej, w Borach Tucholskich w województwie pomorskim. Bez wątpienia jest to najbardziej znane i najchętniej odwiedzane miejsce na Pojezierzu Kaszubskim. Na jeziorze występują wyspy, tj. Ostrów Wielki, Ostrów Mały, Sorka, Sidły i Glonek. Poza tym powstał tu popularny kurort Wdzydze Kiszewskie, a był on znany prawie sto lat temu dzięki pierwszemu w Polsce skansenowi. Akwen ten jest sporej wielkości i niesamowicie piękny przyrodniczo, dlatego też został wraz z całą okolicą objęty ochroną Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Niedaleko Jeziora Wdzydze istnieje również kilkanaście mniejszych jezior, które razem z otaczającymi je wzgórzami i lasami, stworzyły niesamowicie piękny krajobraz. Ponadto miejsc to jest wręcz rajem dla wędkarzy, żeglarzy i kajakarzy.
ZOBACZ OBIEKT Domek letniskowy

Domek letniskowy

25 - 110 PLN

Wdzydze Tucholskie, maly, drewniany, nowy domek 5-6 osobowy, duzy pokój, mala sypialnia, lazienka, kuchenka, taras, ok 300m do jeziora Wdzydze.

pomorskie / kościerski / Wiele

ZOBACZ OBIEKT Dom na skraju Borów Tucholskich

Dom na skraju Borów Tucholskich

25 - 30 PLN

Proponujemy wypoczynek w pięknej okolicy z dala od zgiełku i hałasu wśród kilku jezior rozsianych wokół i na skraju Borów Tucholskich gdzie są: grzyby, jagody, zwierzęta leśne.

pomorskie / kościerski / Konarzyny

ZOBACZ OBIEKT Hotel Niedźwiadek

Hotel Niedźwiadek

90 - 395 PLN

Nasz Hotel położony jest we Wdzydzach Kiszewskich - sercu Kaszub.

pomorskie / kościerski / Kościerzyna

Wyszukiwarka