JEZIORO MIĘDZYBRODZKIE

Jezioro Międzybrodzkie położone jest w Beskidzie Małym. Jest to sztuczny zbiornik wodny powstały w wyniku wybudowania zapory wodnej w Porąbce na rzece Sole w celu zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Wybudowano go w 1937r. zgodnie z projektem G. Narutowicza. Przy zaporze znajduje się elektrownia wodna. Jest trochę mniejsze od położonego dalej na północ Jeziora Żywieckiego; oba wspaniale nadają się do uprawiania na nich sportów wodnych. Razem z Jeziorem Czanieckim tworzą tzw. kaskadę Soły i ciekawie wpisują się w górski krajobraz tej okolicy. Nad jeziorem zlokalizowane są dwie wsie letniskowe Międzybrodzie Żywieckie i Międzybrodzie Bialskie. U podnóża Beskidu Małego, w pobliskich Wadowicach urodził się Jan Paweł II.
ZOBACZ OBIEKT Dom w Kocierzu

Dom w Kocierzu

250 - 350 PLN

Dom znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Małego.

śląskie / żywiecki / Kocierz Rychwałdzki

ZOBACZ OBIEKT Nad Wodospadem

Nad Wodospadem

40 - 80 PLN

Wyobraź sobie że stoisz na balkonie swego pokoju, bierzesz głęboki wdech rześkiego górskiego powietrza i zastanawiasz się co możesz zrobić a nie musisz, jednocześnie podziwiasz piękno otaczających Cię dookoła gór porośniętych lasami.

śląskie / żywiecki / Międzybrodzie Bialskie

ZOBACZ OBIEKT Noclegi VICTORIA

Noclegi VICTORIA

30 - 50 PLN

Międzybrodzie Bialskie to malownicza miejscowość wypoczynkowa położona w Beskidzie Małym, nad Jeziorem Międzybrodzkim.

śląskie / żywiecki / Międzybrodzie Bialskie

ZOBACZ OBIEKT SILESIA

SILESIA

50 - 210 PLN

Ośrodek SILESIA położony jest w centrum Międzybrodzia Bialskiego, oddalony około 300 metrów od Jeziora Międzybrodzkiego, u podnóży góry Żar.

śląskie / żywiecki / Międzybrodzie Bialskie

Wyszukiwarka