DROGA KASZUBSKA

Kierując się z Kartuz do Sierakowic na wysokości Góry Łapalickiej wjeżdżamy w najpiękniejszy zakątek Kaszub malowniczo usłany wzniesieniami pagórkami, które tworzą niesamowity krajobraz polodowcowy. Pośród tych wzniesień i lasów z dala widać błyszczące lustra leśnych jezior. Każdy kto postanowi spędzić kilka dni na Kaszubach powinie zdecydować się na przejażdżkę "Drogą Kaszubską". Jej trasa biegnie przez tereny Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, leżącego w województwie pomorskim. Za jej początek przyjęto skrzyżowanie w miejscowości Garcz. wybudowano ją w latach 1965-67 jako drogę krajobrazową. Droga Kaszubska przebiega przez miejscowości Chmielno, Zawory, Ręboszewo, Brodnica Dolna, i Ostrzyca. Najciekawszym odcinkiem drogi jest sama Wieżyca. Ponadto przez ponad 20 km trasy mamy okazję podziwiać wspaniałe krajobrazy, wiodące pomiędzy lasami i jeziorami w nich ukrytymi, ciekawymi wioskami i malowniczymi wzgórzami. Na wzniesieniach istnieją następujące punkty widokowe: Góra Tarnowa, Biskupia, Sobótka, Złota Góra, Jastrzębia Góra, z których można podziwiać wspaniałe widoki na okolicę-jeziora morenowe i lasy. Po odwiedzeniu Wieżycy warto zajrzeć do Szymbarka, gdzie na terenie tartaku zorganizowano wspaniałą atrakcję pod postacią wystawy budownictwa drewnianego. Jadąc Kaszubską Drogą dotrzemy do letniskowej wsi Chmielna, w której na uwagę zasługuje wspaniałe grodzisko archeologiczne oraz istniejący i działający od wielu pokoleń zakład garncarski. Ostatni odcinek drogi prowadzi poprzez malownicze wzgórza rezerwatu ze wspaniałym drzewostanem bukowym. Niepowtarzalny klimat tego miejsca warty jest odwiedzenia zarówno w czasie zielonej pięknej wiosny jak i złocistego czasu jesienią.
ZOBACZ OBIEKT Dom Państwa Karasewicz

Dom Państwa Karasewicz

30 - 30 PLN

Oferujemy Państwu mieszkanie wakacyjne na parterze dla 4-5 osób składające się z 2 pokoi, łazienki z natryskiem, WC i kuchni oraz pokój 2-3osobowy z aneksem kuchennym i łazienką.

pomorskie / kartuski / Chmielno

ZOBACZ OBIEKT Apartament na wsi

Apartament na wsi

75 - 75 PLN

Apartament w eleganckim domu dwukondygnacyjnym, z ogrodem, w pobliżu park, apartament z tarasem, garażem, łazienką (z jacuzzi), kuchnia w pełni wyposażona.

pomorskie / kartuski / Sierakowice

Wyszukiwarka